کد خبر : 40917

توقف بازار محصولات شیمیایی متاثر از رشد افسار گسیخته دلار؛

قیمت متانول در بازار ایران نسبت به آخرین روزهای پایان سال 96 در حال حاضر با 150 تومان رشد قیمتی در بازار به رقم یک هزار و 900 تا 2 هزارتومان در هر کیلو رسیده است

پتروتحلیل- دلار در حالی امروز به مرز 5 هزار و 600 تومان رسید که اکثر فعالان بازار محصولات شیمیایی از توقف معاملات به دلیل عدم ثبات و نوسان نرخ ارز خبر می دهند.

مهندس مهیار کارگر، مدیرعامل شرکت کانگورو، وب سایت تخصصی فروش محصولات پتروشیمی در گفت و گو با خبرنگار «پتروتحلیل»، گفت: با توجه به رشد افسار گسیخته دلار در بازار ارز، بازار محصولات شیمیایی دچار توقف شده است.

وی در ادامه گفت: بازار محصولات شیمیایی متاثر از رشد دلار روندی صعودی را پس از تعطیلات نوروز سپری می کند، این در حالی است که هنوز بازار به خوبی شکل نگرفته و از این رو وضعیت بازار نگران کننده است.

به گفته کارگر؛ به نظر می رسد بازار محصولات شیمیایی این وضعیت را تا زمان عدم ثبات بازار ارز دنبال خواهد کرد.

این در حالی است که قیمت متانول در بازار ایران نسبت به آخرین روزهای پایان سال 96 در حال حاضر با 150 تومان رشد قیمتی در بازار به رقم یک هزار و 900 تا 2 هزارتومان در هر کیلو رسیده است.

در همین حال در بازار جهانی و در هفته جاری قیمت متانول با ثبات در محدوده 365 دلار در هر تن قرار داشت.

همچنین در بازار ایران زایلین مخلوط هم با افزایش 300 تومانی نسبت به آخرین روزهای سال گذشته به رقم 4 هزار تا 4 هزار و 100 تومان در هر کیلو رسیده است.

از سوی دیگر گرید پایپ PE100 در بازار محصولات پلیمری نیز با افزایش چشمگیر تا مرز 8 هزارتومان در هر کیلو جهش داشته است.

به گفته مدیرعامل شرکت کانگورو، در شرایط فعلی، تولیدکنندگان با مشکلات بسیاری روبه رو هستند و جهش قیمت ها سبب شده تا تولید به صرفه نباشد.

این در حالی است که پیش بینی از بازار ارز در روزهای دشوارتر شده و نگرانی از افزایش بیشتر قیمت ها همچنان وجود دارد.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار