کد خبر : 40902

پیش از این گرید LMDI از خارج از کشور وارد می گردید که تولید کنندگان میان دستی صنعت پلی یورتان را با دشواریهایی مواجه می ساخت و سبب خروج ارز زیادی از کشور می شد

پتروتحلیل-محصول جدید MDI اصلاح شده با نام تجاری LMDI B در پتروشیمی کارون تولید و به بازار عرضه شد.

به گزارش «پتروتحلیل» به نقل از روابط عمومی پتروشیمی کارون، وجود این گرید خاص در تولید انواع پریپلیمرهای پایه اتری و استری از جمله پریپلیمرهای مورد نیاز زیره کفش و فومهای HR ضروری است. با تولید این گرید برای اولین بار در خاورمیانه، زنجیره ارزش پریپلیمرها تکمیل شد.

پیش از این گرید LMDI از خارج از کشور وارد و تولید کنندگان میان دستی صنعت پلی یورتان را با دشواریهایی مواجه می ساخت و سبب خروج ارز زیادی از کشور می شد.

کاربردهای محصول LMDI شامل (زیره کفش، کفپوش ها، چسبها و سیلانت ها، الاستومرها، پوشش ها، سپر خودرو، تایرها، کالاهای تفریحی، کالاهای مکانیکی و ...) می باشد.

گرید LMDI B تولیدی پتروشیمی کارون معادل گرید Isonate 143L شرکت DOW آمریکا، گرید Lupranat MM103 شرکت BASF آلمان، گرید Wannate CDMDI 100 شرکتWanhua  چین، گرید Desmodur CD-S شرکت Covestro آلمان و گرید Suprasec 9561 شرکت Huntsman آمریکا می‌باشد.

این محصول از خانواده پلی کربودایامید محسوب شده و به عنوان متیل دی فنی دی ایزوسیانات اصلاح شده شناخته می شود. محصول مذکور ویسکوزیته پایینی دارد، در دمای اتاق مایع است.

این محصول نسبت به ایزوسیانات خام دارای انعطاف بیشتری است. زنجیره پلی کربودایامید به تثبیت پلیمر در برابر تخریب هیدرولیتیک کمک می کند.

از آنجا که این محصول می تواند به تنهایی یا در ترکیب با پریپلیمرها استفاده شود، عملکرد بالاتر آن سبب ارتقای زمان تخلیه (Demolding Time) نسبت به پریپلیمرهای خطی معمول می گردد.

ترکیب منحصر به فرد از محتوای MDI اصلاح شده، کربودایامید موجود و حالت مایع این محصول سببِ راحتیِ حمل و نقل، سهولت پردازش و نگهداری بهتر خواصِ فیزیکی بالا در شرایط دشوار آب و هوا و شرایط محیطی می گردد.

پتروشیمی کارون اولین تولید کننده ایزوسیاناتها در خاورمیانه است که با ظرفیت اسمی 80000 تن ایزوسیانات (TDI و MDI) در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندرامام خمینی واقع شده است.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار