کد خبر : 40894

یکی از تبدیل‌کنندگان گفت: «قیمت‌های داخلی با توجه به تعطیلی شرکت SIDPEC روندی صعودی داشتند. اگرچه، انتظار داریم که در ماه آوریل، ازآنجایی‌که بازار قدرت جذب افزایش‌های بیشتر را با توجه تقاضای ضعیف ندارد، شاهد روندی ثابت تا کاهشی باشیم.

پتروتحلیل- با پایان تجارت پلی‌اتیلن ماه مارس با روندی ثابت تا افزایشی در میان محدودیت عرضه، معامله‌کنندگان در سراسر خاورمیانه و آفریقا شروع به تبادل‌نظر و پیش‌بینی وضعیت ماه آوریل کرده‌اند، که اتفاق‌نظر عمدتاً بر روند ثابت تا کاهشی می‌باشد. 

به گزارش «پتروتحلیل»، تغییر جو پلی‌اتیلن عمدتاً به روند نزولی در چین و همچنین رکود تقاضا در هر دو ناحیه نسبت داده می‌شود. تعدادی از معامله‌کنندگان اظهار داشتند: «به‌علاوه، احتمال می‌رود سیر عرضه محدود هم‌زمان با شرع مجدد فعالیت چندین واحد پلی‌اتیلن در خاورمیانه در ماه مارس بهبود یابد.»

در این میان، برخی استدلال کردند که احتمال دارد، افزایش‌های اخیر در قیمت‌های بازار معاملات آتی نفت خام و همچنین روند صعودی قیمت‌های اتیلن در آسیا میزان کاهش‌های احتمالی را محدود کند یا حتی به تولیدکنندگان کمک کند تا قیمت‌های ماه آوریل خود را با مقداری کاهش اعلام کنند.

یکی از تاجران مستقر در امارات متحده اظهار داشت: «ازآنجایی‌که قیمت‌های پلی‌اتیلن در چین در حال کاهش هستند، ما نیز انتظار روند مشابه را در خاورمیانه برای ماه آوریل داریم. اگرچه، احتمال دارد عرضه اندک، فشار خود را بر بازار ادامه دهد.»

یکی از عوامل لبنانی تولیدکننده بزرگ سعودی اظهار داشت: «بعد از اعمال افزایش‌های ناگهانی، تولیدکننده سعودی به دلیل تقاضای خرید پایین، قیمت‌های ماه مارس خود را کاهش داد. ما بر این باوریم که اکثر عرضه‌کنندگان خاورمیانه برای ماه آوریل با توجه به عرضه اندک و پیش از اینکه قیمت‌ها در ماه می سقوط کنند، تغییرات کاهشی اعمال خواهند کرد.

یکی دیگر از عوامل تولیدکننده سعودی که در بازار داخلی فعالیت می‌کند اظهار داشت: «انتظار می‌رود قیمت‌های ماه آوریل هم‌زمان با روند نزولی جهانی با کاهش‌هایی به‌خصوص برای پلی‌اتیلن اعلام شوند.»

در این میان، در بازار چین، تولیدکننده اصلی سعودی قیمت‌های خود را در اوایل این هفته اعلام کرد که با توجه به جو کاهشی در کشور، کاهش قابل‌توجه 80 تا 110 دلاری را نسبت به ماه مارس داشت.

در بازارهای آفریقایی، یکی از تاجران نیجریه‌ای گفت: «با توجه به روند کاهشی در سراسر بازارهای جهانی انتظار می‌رود قیمت‌های پلی‌اتیلن در ماه آوریل به سیر نزولی خود ادامه دهند.

در مصر، با توجه به تعطیلی برنامه‌ریزی‌شده واحد پلی‌اتیلن شرکت SIDPEC از اواسط مارس به مدت دو هفته، قیمت‌های پلی‌اتیلن داخلی شاهد روندی ثابت تا افزایشی بودند، درحالی‌که معامله‌کنندگان عمدتاً با توجه به تقاضای اندک و کاهش قیمت پلی‌اتیلن در سراسر جهان انتظار مواجهه با روندی ثابت تا کاهشی را داشتند.

یکی از تبدیل‌کنندگان گفت: «قیمت‌های داخلی با توجه به تعطیلی شرکت SIDPEC روندی صعودی داشتند. اگرچه، انتظار داریم که در ماه آوریل، ازآنجایی‌که بازار قدرت جذب افزایش‌های بیشتر را با توجه تقاضای ضعیف ندارد، شاهد روندی ثابت تا کاهشی باشیم.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار