کد خبر : 40892

منابع بازار گفتند، احتمال می‌رود اتمام فعالیت‌های کاهش ذخایر انبارها توسط معامله‌کنندگان در آسیا به‌علاوه فصل مناسب تقاضا در پیش روی مسلمانان در ماه رمضان، سقوط قابل‌توجه قیمت‌ها در آینده نزدیک را تعدیل کند

پتروتحلیل- دورنمای کوتاه‌مدت قیمت‌های پلی اولفین در بازارهای منطقه شرق مدیترانه باوجود تداوم ضعف در تقاضا، نامشخص باقی ماندند.  

به گزارش «پتروتحلیل»، ضعف اخیر در سراسر بازارهای آسیا، تحت تأثیر ذخایر انباشتی داخلی چین و سرعت پایین تقاضا در دوره پس از تعطیلات سال نو، تأثیر منفی خود را بر روی انتظارت خریداران از قیمت‌ها در ماه آوریل در منطقه شرق مدیترانه گذاشت.

تقاضا در منطقه به‌خصوص در اردن، به دلیل تداوم ضعف در صادرات محصولات نهایی به عراق که بازار اصلی در منطقه است، ضعیف باقی ماند.

منابع بازار گفتند، تقاضا در کشورهایی همچون سوریه به دلیل وضع نامناسب سیاسی ضعیف باقی ماند.

یکی از تاجران مستقر در اردن اظهار داشت: «جابجایی محصولات نهایی از اردن به عراق توسط مرز کرامه هنوز دشوار است زیرا تعرفه‌های وارداتی بسیار بالا هستند.»

تاجر گفت، تاجران پلی‌اتیلن و پلی‌پروپیلن به دنبال صادرات به عراق از طریق بندر ام قصر بودند، اما ازآنجایی‌که این بندر از تقاضای اصلی در مرکز بغداد بسیار فاصله دارد، زمان سفر بسیار بیشتر شد و هزینه صادرات بسیار بالاتر رفت.

منابع بازار گفتند، ضعف در تقاضا در صنایع پایین‌دستی، میل به خرید واردکنندگان منطقه‌ای را تحت تأثیر قرار داد و توانایی آن‌ها را برای جذب قیمت‌های بالاتر پلیمر خنثی کرد.

ازآنجایی‌که واردکنندگان در این ماه با افزایش‌های ناگهانی قیمت‌ها دست‌وپنجه نرم کرده بودند، امیدوار بودند که شاهد افت قیمت‌ها در آوریل باشند.

یکی از واردکنندگان منطقه‌ای گفت، عرضه محدود و محدودیت در ذخایر انبارها عواملی هستند که می‌توانند روند نزولی قیمت‌ها در آوریل را محدود کنند.

یکی از واردکنندگان منطقه‌ای گفت: «احتمال می‌رود عرضه محدود و روند صعودی بهای خوراک نقدی از تلاش عرضه‌کنندگان برای تغییر یا تعدیل روند نزولی قیمت‌ها برای آوریل حمایت کنند.»

یکی از واردکنندگان گفت، تعدادی از عرضه‌کنندگان در خاورمیانه در حال خروج از عملیات تأمین و نگهداری و شروع کار بودند و بنابراین به دلیل ذخایر محدودشان می‌پنداشتند که شاهد افت قیمت زیادی خواهند بود. 

یکی از واردکنندگان گفت، جدا از این موضوع، بهبود قیمت‌های نفت خام و روند صعودی عمده قیمت‌های نقدی اتیلن نیز به این معنی بود که احتمال سقوط قیمت‌ها در ماه آوریل بسیار پایین است.

منابع بازار گفتند، احتمال می‌رود اتمام فعالیت‌های کاهش ذخایر انبارها توسط معامله‌کنندگان در آسیا به‌علاوه فصل مناسب تقاضا در پیش روی مسلمانان در ماه رمضان، سقوط قابل‌توجه قیمت‌ها در آینده نزدیک را تعدیل کند.

انتظار می‌رود ماه رمضان در نیمه دوم ماه می آغاز شود.

در 23 مارس، آیسیس قیمت‌های پلی‌پروپیلن گرید رافیا و تزریقی در منطقه را 1270 تا 1370 دلار در هر تن (CFR منطقه شرق مدیترانه) ارزیابی کرد، که روند ثابت خود از هفته گذشته را حفظ کرد.

آیسیس قیمت‌های پلی‌اتیلن سنگین گرید فیلم را 1310 تا 1360 دلار در هر تن (CFR منطقه شرق مدیترانه) ارزیابی کرد، که این قیمت‌ها نیز از هفته گذشته بدون تغییر باقی ماندند.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار