کد خبر : 40891

ادامه کاهش قیمت پلی‌استایرن در آسیا؛

در بازارهای انرژی، قیمت های نفت خام آتی افزایش قابل توجهی را در هفته گذشته تجربه کردند؛ این در حالی است که افزایش اخیر قیمت نقت هنوز تأثیر قابل توجهی بر بازار استایرن آسیا نگذاشته است

پتروتحلیل- قیمت های پلی استایرن در چین و جنوب شرق آسیا برای چهارمین هفته متوالی روند کاهشی خود را ادامه دادند؛ این در حالی است که فروشندگان منطقه ای توجه‌شان را معطوف بازار استایرن کرده اند زیرا پیش بینی می کنند باتوجه به روند صعودی قیمت های آتی نفت خام و افزایش قیمت های اتیلن، قیمت های نقدی استایرن نیز بهبود یابند.

به گزارش «پتروتحلیل»، طبق متوسط هفتگی قیمت های نرم افزار ChemOrbis، قیمت های نقدی استایرن در آسیا پس از رسیدن به بالاترین میزان خود در اواخر فوریه، علیرغم فصل سنگین تعطیلی واحدها برای تأمین نگهداری در بین ماه های مارس تا می، مجموع کاهش 170 دلار در هر تن را ثبت کردند. در این میان، قیمت های پلی استایرن نیز به تبع آن شاهد کاهش قابل توجهی بوده اند.

در بازارهای انرژی، قیمت های نفت خام آتی افزایش قابل توجهی را در هفته گذشته تجربه کردند؛ این در حالی است که افزایش اخیر قیمت نقت هنوز تأثیر قابل توجهی بر بازار استایرن آسیا نگذاشته است؛ با این حال قیمت های نقدی این محصول در اوایل هفته شاهد افزایش روزانۀ متوسطی بودند.

یک تولیدکننده چینی قیمت های پلی استایرن خود را باتوجه به وضعیت ضعیف تقاضا به سبب کاهش قیمت های استایرن، نسبت به هفته گذشته 100 یوآن (16 دلار) در هر تن کاهش داده است. به گفته یک تاجر پلی استایرن در هنگ کنگ: «عرضه کنندگان منطقه ای باتوجه به پایین رفتن بهای خوراک از ابتدای هفته، همچنان بر قیمت هایشان کاهش اعمال کردند؛ با این وجود آن ها به دقت در حال رصد تحولات بازار استایرن در پی افزایش اخیر قیمت های آتی نفت خام هستند.»

یک تاجر اندونزیایی گزارش داده است که عرضه کننده کره جنوبی او قیمت های پلی استایرن خود را نسبت به هفته گذشته ثابت نگه داشته است. او استدلال کرده است: «اگر روند قیمت های استایرن همراستا با افزایش قیمت های آتی نفت خام تغییر کند، جو بازار پلی استایرن نیز عوض خواهد شد. با این حال، باتوجه به اینکه خریداران به دلیل وضعیت نامشخص بازار همچنان خریدهایشان را محدود می کنند، تولیدکنندگان هنوز تمایل دارند تا برای قراردادهای منعقد شده، تخفیف هایی بین 20 تا 30 دلار در هر تن بدهند.

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار