کد خبر : 40879

مذاکرات صبح جمعه در میزان پایین تری قرار داشتند و یک پیشنهاد برای محموله آوریل در رقم 1320 دلار در هر تن (CFR چین) قرار داشت

پتروتحلیل- قیمت های استایرن مونومر آسیا باتوجه به ادامه جو نزولی این بازار در این هفته همچنان کاهش یافت، با این حال انتظار می رود با توجه به تعطیلی های برنامه ریزی شده پیش رو در بازار مهم چین، تقاضا برای این محصول در کوتاه مدت افزایش بیابد.

به گزارش «پتروتحلیل»، مذاکرات صبح جمعه در میزان پایین تری قرار داشتند و یک پیشنهاد برای محموله آوریل در رقم 1320 دلار در هر تن (CFR چین) قرار داشت.

در روز پنجشنبه قیمت های استایرن مونومر باتوجه به کاهش در بازار معاملات آتی چین، با کاهش 30 دلاری در هر تن نسبت به روز پیش از آن مواجه شده و به رقم 1335 دلار در هر تن (CFR چین) رسیدند.

در هفته گذشته قیمت های این محصول آخرین روز معاملات را با رقم 1365 دلار در هر تن (CFR چین) پایان دادند که نسبت به هفته پیش از آن 65 دلار در هر تن پایین تر بوده است.

باتوجه به ادامه روند نزولی، خریداران دست نگه داشته اند و فروشندگان نیز در انتظار ادامه سقوط قیمت ها در روزهای آتی، پیشنهادهای خود را پایین تر آورده اند.

در این میان، نگرانی ها در مورد تقاضای مصرف کنندگان نهایی نیز بر جو غبارآلود این بازار افزوده است.

به گفته یکی از تاجران: «تقاضا پس از تعطیلات سال نوی چین در حد انتظار بالا نبوده است.»

ظرفیت تولید واحدهای تولید رزین های استایرنی در چین با سرعت کمی در حال بازگشت به وضعیت پیش از تعطیلات است و انتظارات در مورد افزایش قابل توجه تقاضا پس از این تعطیلات یک هفته ای در چین را برآورده نکرده است.

میزان ذخیره استایرین مونومر در انبارها در این کشور در این هفته به 105400 تن رسیده است که نسبت به هفته پیش از آن شاهد 8800 تن (9/1 درصد) افزایش بوده است.

اما، حتی با وجود فروش اخیر این محصول با قیمت های نازل، برخی از معاملات کنندگان بازار اشاره کرده اند که به هر طریق دورنمای بازار مثبت است زیرا محصولات پایه ای هنوز قیمت ها را تقویت می کنند.

انتظار می رود تعطیلی های برنامه ریزی شده در ماه های مارس و آوریل در چین، تقاضا برای محموله های وارداتی را در هفته های آتی افزایش دهد.

پیش از این، پیش بینی می شد که افزایش تقاضا در سه ماهه دوم سال و همزمان با آغاز فصل اوج تبادلات آغاز شود؛ کمی بعد از موعد پیش بینی قبلی.

سقوط قیمت های استایرن مونومر از حالا نیز تعداد بیشتری از مصرف کنندگان نهایی را ترغیب کرده است تا محموله های بیشتری را در بازار نقدی خریداری کنند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار