کد خبر : 40814

تأخیر محموله‌های جدید پلی‌اتیلن ترفتالات چین؛

یک تولیدکننده داخلی در چین اعلام کرد که قیمت های پلی‌اتیلن ترفتالات گرید بطری صادراتی در مقایسه با قیمت‌های ابتدای ماه فوریه 80 دلار در تن رشد داشته اند

پتروتحلیل- قیمت‌ها در بازار صادرات پلی‌اتیلن ترفتالات چین به سبب عرضه محدود از سوی تولیدکنندگان باتوجه به عقب‌ماندگی سفارشات، از نوامبر سال 2017 روند صعودی را طی کرده است.

به گزارش «پتروتحلیل»، این در حالی است که انتظار می‌رود به علت تعطیلات سال نو چینی که در روزهای میانی این هفته آغاز می‌شود، سفارشات جدید تا اواسط مارس یا ماه آوریل به مقصد برسد.

قیمت پلی‌اتیلن ترفتالات در جنوب شرق آسیا نیز به علت محدودیت عرضه در بعضی از بازارهای این منطقه هم راستا با بازار چین، رشد قیمت را تجربه کرد.

جدا از مشکلات موجود درزمینهٔ عرضه، علی‌رغم کاهش معاملات بازار به علت تعطیلات پیش رو، قیمت رو به رشد مونو اتیلن گلیکول و ترفتالیک اسید به فروشندگان در مذاکرات دست برتر داد. همان‌طور که در نمودار پایین که توسط ChemOrbis Price Wizard طراحی‌شده، دیده می‌شود، متوسط قیمت هفتگی صادرات پلی‌اتیلن ترفتالات از چین و کره جنوبی و همچنین قیمت پلی‌اتیلن ترفتالات در جنوب شرق آسیا در حال حاضر در بالاترین سطح خود از اکتبر سال 2014 قرار دارند.

یک تولیدکننده داخلی در چین اعلام کرد که قیمت های پلی‌اتیلن ترفتالات گرید بطری صادراتی در مقایسه با قیمت‌های ابتدای ماه فوریه 80 دلار در تن رشد داشته اند. یک منبع آگاه در این شرکت گفت: «عرضه ما بسیار محدود است و ارسال محموله‌ها تنها برای اواسط یا انتهای مارس برقرار است.»

یک تولیدکننده دیگر چینی که قیمت‌های پیشنهادی‌اش را به‌صورت هفتگی به میزان 20 دلار در هر تن افزایش داده است، گفت: «ما سهمیه محدودی داریم و ارسال محموله‌هایمان در آوریل انجام خواهد شد.»

در جنوب شرق آسیا، در طول هفته پیش به دلیل اینکه یکی از تولیدکنندگان داخلی تایلند محموله‌های بیشتری را برای بازار صادرات تخصیص می‌داد، بازار این کشور از کمبود عرضه رنج می‌برد. در همین حین یک تولیدکننده اندونزیایی نیز تصمیم دارد در ماه مارس برای عملیات تأمین و نگهداری کارخانه خود را تعطیل کند.

یک تبدیل‌کننده تایلندی اعلام کرد که پیشنهاداتی از سوی یک تولیدکننده داخلی دریافت کرده است که در مقایسه با هفته پیش، به دلیل محدودیت عرضه قیمت بالاتری دارد. او همچنین گفت: «به این دلیل که قیمت واردات در حال حاضر از قیمت‌های داخلی بسیار مناسب‌تر است، ما چند محموله را از چین وارد کردیم.»

یک تبدیل‌کننده  اندونزیایی گفت: «ما فکر می‌کنیم قیمت‌ها پایین نخواهند رفت، به این دلیل که عرضه در اندونزی محدود است و هزینه‌های خوراک بیشتر هستند.»

به گزارش یک تاجر در ویتنام، پیشنهاداتی که آن‌ها از سوی چین دریافت می‌کردند، از هفته پیش تابحال 10 تا 15 دلار در هر تن افزایش قیمت داشته است درحالی‌که آن‌ها هیچ سهمیه‌ای نیز از محموله‌های اندونزی دریافت نکردند.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار