کد خبر : 40767

کاهش بهای اتیلن در آسیا؛

روند افزایشی در قیمت‌های اتیلن در بازار نقدی به دلیل کاهش تقاضا و بهبود عرضه به پایان خود رسیده است

پتروتحلیل- قیمت‌های اتیلن در بازار نقدی آسیا پس از افزایش‌هایی که برای دو ماه نیم ادامه داشتند، در دو هفته‌ی گذشته روندی کاهشی را در پی گرفته اند.

به گزارش «پتروتحلیل»، بعد از کاهش‌های اخیر 45 دلار در هر تنی، متوسط هفتگی قیمت‌های اتیلن در بازار نقدی و با شرایط خرید CFR آسیای شرق دور، با پلی اتیلن سنگین گرید فیلم در بازار واردات چین برابر شده است.

بر اساس اطلاعات ChemOrbis، در بخش از اعظم سال 2017، قیمت‌های اتیلن در بازار نقدی عمدتاً بالاتر از متوسط هفتگی قیمت‌های پلی اتیلن سنگین گرید فیلم وارداتی در چین بوده است. بنا بر اطلاعات، در هفته‌های ابتدایی ژانویه‌، اختلاف بین پلی اتیلن سنگین و اتیلن به 100 دلار در هر تن هم رسیده بوده است.

برعکس، بازار پلی اتیلن سنگین گرید فیلم چین عمدتاً در چند ماه گذشته به دلیل تداوم محدودیت در عرضه، روندی صعودی داشته است. معامله‌کنندگان روند کاهشی در در بازار نقدی اتیلن را به این مسئله نسبت می‌دهند که تعدادی از تولیدکنندگان غیریکپارچه پلی اتیلن در آسیا یا سطح تولید خود را کاهش داده و یا به دلیل عدم وجود مارجین‌های مناسب واحدهای تولیدی خود را تعطیل کرده‌اند. چند تاجر اظهار داشتند: «روند افزایشی در قیمت‌های اتیلن در بازار نقدی به دلیل کاهش تقاضا و بهبود عرضه به پایان خود رسیده است.»

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار