کد خبر : 40728

عوارض ضددامپینگ برای واردات چین از ماه فوریه؛

دولت چین نیز برنامه دارد از ماه فوریه سال 2018 عوارض ضد دامپینگ برای واردات استایرن در نظر بگیرد که به این افزایش کمک خواهد کرد

پتروتحلیل- در اروپا و آسیا، به تاثیر از روند افزایشی بازارهای نفتی قیمت‌های استایرن در بازار نقدی کاهش‌های اخیر را جبران کرد. برخی وقفه‌ها در تولید و محدودیت‌های عرضه نیز راه را برای این بهبود که در اوایل ماه ژانویه‌ شروع شد هموار کردند.

به گزارش «پتروتحلیل»، در آسیا، شرکت پتروشیمی شل (CSPC) واحد تولیدی استایرن 700 هزار تنی خود در شهر هویژ را که به علت نشتی مواد در اواخر ماه دسامبر تعطیل شده بود، به تازگی بازگشایی کرده است. بعد از آن، واحد تولیدی مونومر استایرن 320 هزار تنی شرکت SP Chemicals در شهر تایشینگ که روز چهارشنبه به دلیل نقص در منبع برق تعطیل شده بود دوباره باز شد.

قیمت‌های استایرن در بازار نقدی آسیا از اوایل ژانویه‌ رشد داشته و نرخ متوسط هفتگی آن به بالاترین نرخ در چهار ماه اخیر رسیده است. اطلاعات نشان می‌دهند قیمت‌های استایرن از 1 ژانویه‌ تاکنون حدوداً 45 دلار در هر تن افزایش داشته‌اند.

دولت چین نیز برنامه دارد از ماه فوریه سال 2018 عوارض ضد دامپینگ برای واردات استایرن در نظر بگیرد که به این افزایش کمک خواهد کرد. همچنین انتظار می‌رود این مسئله به بی‌ثباتی مونومر استایرن و افزایش محدودیت در عرضه در منطقه طی مدت تعطیلی واحدهای تولیدی نیز کمک کند.

در این میان، در اروپا، به دلیل تعطیلات، قیمت‌های استایرن در بازار نقدی در هفته‌های اخیر ماه دسامبر دچار کاهش شدند؛ با وجود این، قیمت‌ها از اوایل ژانویه‌ روند قیمت‌های بازار آسیا را پیروی کردند تا از کاهش‌های نیمه‌ی دوم ماه دسامبر بکاهند. بر اساس اطلاعات ما، قیمت‌های استایرن از یکم ژانویه 40 دلار در هر تن افزایش داشته‌اند.‌

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار