کد خبر : 40608

بهبود معاملات پلی پروپیلن پایپ گرید و پلی اتیلن سنگین لوله؛

بیشترین رقابت قیمتی برای پلی پروپیلن فیلم 525J پتروشیمی نویدزرشیمی ثبت شد، این کالا با 10 درصد رقابت قیمتی به فروش رسید

پتروتحلیل- پلی پروپیلن های کمتری روز گذشته با رقابت قیمتی در تالار بورس کالا معامله شدند.

به گزارش «پتروتحلیل»، به این ترتیب درصد رقابت های قیمتی کمتر از گذشته ثبت شد. با این حال بیشترین رقابت قیمتی برای پلی پروپیلن فیلم 525J پتروشیمی نویدزرشیمی ثبت شد، این کالا با 10 درصد رقابت قیمتی به فروش رسید.

در همین حال پلی پروپیلن شیمیایی ZH515MA نویدزرشیمی هم همچون هفته گذشته با 8 درصد رقابت قیمتی به فروش رسید. اما پلی پروپیلن شیمیایی ZR230C که قبل از آزادسازی نوسان نرخ این گروه با تقاضای کاذب و بیش از 40 برابر مواجه بود؛ در این هفته با رقابت 8 درصدی معامله شد که از قبل از آزادسازی نوسان نرخ هم کمتر است. میزان رقابت این کالا نسبت به هفته گذشته 5 درصد کاهش را تجربه کرده است.

البته در این هفته پتروشیمی مارون نیز 550 تن گرید MR230C را به صورت سلف عرضه کرد که در این کاهش نرخ بی تاثیر نبود، برای این کالا نیز 5 درصد رقابت قیمتی صورت پذیرفت.

از سوی دیگر جذاب ترین پلی پروپیلن نساجی روز گذشته گرید 060 پلی نار بود که با 5 درصد رقابت قیمتی معامله شد تا 1 درصد افزایش قیمت را نسبت به هفته گذشته تجربه کرده باشد. گرید 1102XK رجال هم با رقابت قیمتی 4 درصدی معامله شد که نسبت به هفته گذشته تغییری نداشته است.

همچنین گرید 550J نویدزرشیمی هم با رقابت قیمتی 2 درصدی معامله شد، این گرید در هفته گذشته هم با 2 درصد رقابت قیمتی به فروش رسیده بود. برای گرید 552R شازند هم رقابت بسیار اندک و 130 ریالی به ازای هر کیلو صورت گرفت و این در حالی بود که این گرید در هفته گذشته با 5 درصد رقابت قیمتی به فروش رسید. برای گرید Z30G مارون هم رقابت قیمتی 120 ریالی به ازای هر کیلو صورت گرفت که چندان مورد توجه بازار نیست.

در این هفته برای پلی اتیلن سبک خطی 0209AA شازند یک درصد رقابت قیمتی صورت پذیرفت، این در حالی است که در هفته گذشته این گرید با 7 درصد رقابت قیمتی معامله شد تا در این هفته 6 درصد کاهش نرخ پیدا کرده باشد.

در این هفته همچنین برای کالای پلی اتیلن سنگین بادی BL3 کرمانشاه یک درصد رقابت قیمتی انجام شد، این در حالی بود که در هفته گذشته این کالا با قیمت پایه به فروش رسیده بود.

آرامش کامل در بازار پلی اتیلن سنگین لوله

در همین حال گرید پایپ CRP100 پتروشیمی شازند در این هفته با رقابت قیمتی 80 ریالی به ازای هر کیلو معامله شد و این در حالی است که در هفته گذشته برای این کالا رقابت قیمتی 2 درصدی انجام شده بود. معاملات این هفته این محصول نشان از تعادل کامل این کالا دارد و خریداران در این هفته کالای موردنیاز خود را با قیمت پایه خریداری کردند تا بار دیگر آرامش به بازار این کالا بر گردد.

سایر گرید های عرضه شده در روز گذشته پلی اتیلن سنگین بادی BL3 مارون ، سبک خطی 22B02 مهاباد، سنگین فیلم EX5 مارون و پلی اتیلن های سبک فیلم کردستان با قیمت پایه معامله شدند.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار