کد خبر : 40383

با وجود افت قیمت ها؛

در آسیا، قیمت‌های استایرن در بازار نقدی در حال حاضر نسبت به هفته گذشته 75 دلار در هر تن پایین آمده‌اند، اگرچه نرخ فعلی این محصول از قیمتی که در اوایل ماه آگوست داشت به مراتب بیشتر است

پتروتحلیل- به دنبال تغییرات در نرخ استایرن، قیمت‌ها برای بازار پلی استایرن چین و آسیای جنوب‌شرقی از سوی فروشندگان کاهش یافت.

به گزارش «پتروتحلیل»، معامله‌کنندگان گزارش دادند: با توجه به کاهش های اخیر در قیمت‌های استایرن و همچنین تقاضای محدود، برخی تولیدکنندگان آسیایی نیز در این هفته کاهش های مختصری در قیمت‌های خود در بازارهای پلی استایرن چین و آسیای جنوب شرقی داده اند. عرضه‌کنندگان پلی استایرن نیز به علت تقاضای بالا برای استایرن، در طول هفته‌های گذشته افزایش‌های چشمگیری در قیمت‌های خود برای بازار آسیا داشته‌اند.

در آسیا، قیمت‌های استایرن در بازار نقدی در حال حاضر نسبت به هفته گذشته 75 دلار در هر تن پایین آمده‌اند، اگرچه نرخ فعلی این محصول از قیمتی که در اوایل ماه آگوست داشت به مراتب بیشتر است.

قیمت‌های پلی استایرن یک تولیدکننده تایوانی برای چین و آسیای جنوب شرقی نیز نسبت به هفته گذشته 20 دلار در هر تن بالا رفت و معادل 1500 دلار برای پلی استایرن معمولی گرید تزریقی و معادل 1600 دلار در هر تن برای پلی استایرن مقاوم گرید تزریقی (هر دو CIF چین/CIF SEA، نقد) قیمت گذاری شد. یکی از منابع نزدیک به این شرکت اظهار داشت: «پس از رکود اخیر قیمت‌های استایرن در بازار نقدی، فعالیت‌های بازار در این هفته چندان قابل توجه نیست چراکه خریداران فقط در حد رفع احتیاجات خرید می‌کنند. پلی استایرن معمولی با تقاضای نسبتاً بهتری از پلی استایرن مقاوم بهره‌مند است، حال آنکه تقاضا در چین در مقایسه با آسیای جنوب‌شرقی بهتر است.»

یک تولیدکننده آسیای شرقی نیز قیمت‌های پلی استایرن معمولی خود را 20 دلار کاهش داد و به 1570 دلار در هر تن (CIF SEA، نقد) رساند.

یکی از تاجران اندونزیایی گزارش داد: قیمت های عرضه کننده واقع در کره‌ی جنوبی در این هفته در نرخ 1620 دلار در هر تن برای پلی استایرن معمولی پلی پروپیلن گرید تزریقی و 1680 دلار در هر تن برای پلی استایرن مقاوم پلی پروپیلن گرید تزریقی (CIF اندونزی، نقد) ثابت مانده است. این تاجر اظهار داشت: «عمدتاً قیمت‌ها بالا ماندند. معتقدیم قیمت‌های پلی استایرن در آینده‌ی نزدیک شاهد کاهش خواهد بود چراکه وضعیت تقاضا چندان مناسب نیست.»

در چین، در حال حاضر محدودۀ قیمت‌های پلی استایرن وارداتی، معادل 1500 تا 1535 دلار در هر تن برای پلی استایرن معمولی و 1590 تا 1640 دلار در هر تن برای پلی استایرن مقاوم (CIF، نقد) است. در آسیای شرقی، قیمت‌های پلی استایرن معمولی 1500 تا 1620 دلار در هر تن و قیمت‌های پلی استایرن مقاوم 1600 تا 1680 دلار در هر تن (با شرایط فروش یکسان) است.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار