کد خبر : 40362

گفت و گوی «پتروتحلیل» با مدیرعامل بیوتی اسکای، نماینده رسمی و انحصاری نمایشگاه ویتنام پلاس در ایران؛

طبق بررسی های شرکت بیوتی اسکای، شرکت های خلیج فارس و جم، شازند و امیرکبیر و SPI می توانند در بازار ویتنام بسیار فعال باشند. با این حال نکته خیلی مهم این است که شرکت ها قبل از اینکه بخواهند در نمایشگاهی شرکت کنند باید تحقیق بازار را انجام دهند و به شرکت هایی که بازیگر اصلی آن بازار هستند، برسند و اطلاعات بازار را بگیرند و با داشتن اطلاعات مهم، قرار ملاقات با شرکت های مورد نظر را در نمایشگاه بگذارند

پتروتحلیل- نمایشگاه ویتنام پلاس که در مرکز همایش و نمایشگاه سایگون (SECC) ، ویتنام از روز چهارشنبه آغاز شده، فردا به کار خود پایان می دهد.

به گزارش «پتروتحلیل»، بازار پلاستیک ویتنام با رشد سالیانه بیش از ۱۸ درصد و با حضور بیش از ۲۷۰۰ شرکت تولید کننده که ۸۰ درصد آنها خصوصی هستند، به عنوان سومین صنعت پیشرفته ویتنام شناخته شده است.

این در حالی است که رشد روزافزون تقاضای داخلی و از آن مهمتر تقاضای کشورهای اطراف نظیر میانمار و ... سبب شده تا در سال های اخیر این کشور به یکی از بازارهای جذاب منطقه برای تولیدکنندگان صنعت پلاستیک و پتروشیمی جهان تبدیل شود. از این رو با توجه به جذابیت بازار رو به رشد پلاستیک و پتروشیمی ویتنام و تمایل قطب های بزرگ پلاستیک و پتروشیمی جهان جهت حضور در بازار پلاستیک این کشور، شرکت بیوتی اسکای نیزفرصتی برای حضور تولید کنندگان ایرانی در این بازار فراهم آورد.

از این رو گفت و گویی داشتیم با علیرضا الهی، مدیرعامل شرکت بیوتی اسکای،نماینده رسمی و انحصاری این نمایشگاه در ایران که بخشی از آن را در ادامه می خوانید:

درباره نمایشگاه ویتنام پلاس امسال توضیحاتی بدهید؟

ویتنام پلاس یک پلت فرم استثنایی برای صنایع پلاستیک و لاستیک در منطقه ویتنام است. بخش پلاستیک در ویتنام به عنوان یکی از سریعترین صنایع در حال رشد در کشور شناخته شده و  از سال 2010سالانه 16-18 درصد در حال افزایش است. طبق تحقیقات متعدد انجام شده به راحتی می توان دریافت که صنعت پلاستیک در ویتنام یک رشته پر رونق است، هفدهمین نمایشگاه بین المللی لاستیک بستری مناسب برای گسترش ارتباطات با شرکای تجاری جدید، ارائه محصول و رونق کسب و کار محلی است. 

نمایشگاه صنعت پلاستیک ویتنام بار دیگر با حضور بیش از 420 شرکت کننده از 17 کشور و منطقه از جمله بلژیک، آلمان، هنگ کنگ، هند، ایتالیا، مالزی، سنگاپور، کره جنوبی، اسپانیت، تایوان، ترکیه و ... با در اختیار داشتن بیش از 620 غرفه در 3 سالن و 13،412 بازدیدکننده، به ارائه برترین تجهیزات و روند های بازار پرداخته است. در این نمایشگاه ، بیش از ۲۵ درصد از ماشین آلات پلاستیک و لاستیک در سراسر سالن های نمایشگاه در معرض نمایش هستند و حدود ۱۱ درصد از ماشین آلات قالب گیری تزریقی، قالب گیری دمشی و دستگاه های برش کیسه در صحنه نمایشگاه نمایشی زنده دارند.

چرا تعداد کمی از شرکت های پتروشیمی ایرانی در این نمایشگاه حضور پیدا کردند؟

حضور شرکت های پتروشیمی با توجه به بازارهای هدف آنها متفاوت است، مثلا پتروشیمی تبریز که در شمال ایران قرار دارد به بازارهای ترکیه و اروپا علاقه مند است. همچنین شرکت های جنوب ایران نیز نسبت به محصولات خود، تقسیم بندی می شوند،  بعضی از آنها در بازارهایی مثل هند و چین رقابت پذیر تر هستند و برخی ها هم در بازار ویتنام می توانند کار کنند.

طبق بررسی های شرکت بیوتی اسکای، شرکت های خلیج فارس و جم، شازند و امیرکبیر و SPII می توانند در بازار ویتنام بسیار فعال باشند. با این حال نکته خیلی مهم این است که شرکت ها قبل از اینکه بخواهند در نمایشگاهی شرکت کنند باید تحقیق بازار را انجام دهند و به شرکت هایی که بازیگر اصلی آن بازار هستند، برسند و اطلاعات بازار را بگیرند و با داشتن اطلاعات مهم، قرار ملاقات با شرکت های مورد نظر را در نمایشگاه بگذارند.

نمایشگاه امسال را چطوری می بینید؟

امسال شرکت های پتروشیمی خلیج فارس و شازند ابزار علاقه کردند که در نمایشگاه ویتنام پلاس شرکت کنند، اما زمانی این موضوع را اعلام کردند که جانمایی سالن های نمایشگاه انجام شده بود و امکان جا دادن به این شرکت در سالن اصلی را نداشتیم.

با این حال نمایشگاه ویتنام پلاس امسال از سالهای گذشته به خاطر پیشرفت بازار پلاستیک قوی تر است، از سوی دیگر خیلی از کشورها به بازار ویتنام توجه دارند، به طوری که در حال حاضر عربستان 25 درصد کل بازار ویتنام را تامین می کند. چرا که عربستان برنامه ریزی های درازمدتی در این بازار داشته و سرمایه گذاری کرده است.

البته امسال شرکت بیوتی اسکای با بررسی های انجام شده، 10 فروشنده اصلی بازار ویتنام را مشخص کرد و به شرکت های پتروشیمی که در این نمایشگاه حضور دارند، معرفیکرد، همچنین 500 شرکت دیگر نیز که در این بازار فعال و دارای پتانسل هستند، به شرکت های پتروشیمی معرفی شده است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار