کد خبر 40308

اتان جایگزین گاز طبیعی و نفتا؛

Reliance برنامه دارد تا در سال مالیِ جاری 6/1 میلیون تن اتان از ایالات متحده وارد کند تا آن را بعنوان خوراک در واحدهای پتروشیمی‌ش جایگزینِ گاز طبیعی و نفتا کند. پیش بینی می شود، سود عملیاتی و همچنین صادرات نفتای این شرکت افزایش یابد زیرا اتان نسبت به دیگر خوراک ها ارزان تر است

پتروتحلیل- شرکت هندیِ Reliance به بزرگترین واردکننده اتانِ آمریکا در 2017 تبدیل شد.

به گزارش «پتروتحلیل»، شرکت هندی Reliance Industries طبق گزارش یکی از مقامات ارشدش در 23 آگوست به بزرگترین وارد کننده اتان از آمریکا در سال 2017 تبدیل شده است و پس از آن نیز شرکت INEOS قرار دارد. این خبر در پیِ تکمیل پروژه جدیدِ اِتانِ این شرکت در تأسیسات Dahej در ماه آوریل منتشر شده است.

بر طبق بیانیه این شرکت، Reliance برنامه دارد تا در سال مالیِ جاری 6/1 میلیون تن اتان از ایالات متحده وارد کند تا آن را بعنوان خوراک در واحدهای پتروشیمی‌ش جایگزینِ گاز طبیعی و نفتا کند. پیش بینی می شود، سود عملیاتی و همچنین صادرات نفتای این شرکت افزایش یابد زیرا اتان نسبت به دیگر خوراک ها ارزان تر است.

پیش بینی می شود Reliance با استفاده از اتان، در سال جاری 300 میلیون دلار به سود عملیاتی حاصل از کسب و کار پتروشیمی هایش بیافزاید و از طرف دیگر انتظار می رود کل صادرات نفتای این شرکت تا 500 هزار تن در سال افزایش یابد.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار