کد خبر 40306

ریزش قیمت بطری ها ادامه دار می شود؛

از سوی دیگر بزرگترین تولیدکننده پلی اتیلن های ترفتالات بطری در ایران می توانست با فروختن محصولات به صورت سلف، حجم بیشتری از کالاهای خود را با وجود نزدیکی به فصل سرما به فروش برساند. این در حالی است که تولیدکننده پلی اتیلن ترفتالات گرید بطری با کاهش حجم عرضه ها در دو تا سه هفته در بورس کالا، از ریزش قیمت ها جلوگیری کرد، اما حجم کمتری محصول را توانست بفروشد

پتروتحلیل- بالاخره معامله گران پلی اتیلن های ترفتالات گرید بطری در هفته جاری عقب نشینی کردند.

به گزارش «پتروتحلیل»، پس از کشمکش ها و رقابت های بالا برای خرید «پت» ها بالاخره خریداران وارد فاز عقب نشینی شدند، به طوری که معاملات پلی اتیلن های ترفتالات بطری در هفته جاری در بورس کالا به5 تا 6 درصد رسید.

این در حالی است که برخی از معامله گران به پایان فصل گرما و همچنین واردات گریدهای بطری اشاره کرده و می گویند: تقاضا برای خرید پلی اتیلن های ترفتالات گرید بطری در بازار تهران کاهش یافته است.

یکی از معامله گران دراین باره گفت: تقاضا برای پلی اتیلن های ترفتالات گرید بطری پس از افزایش عرضه بزرگترین تولیدکننده این محصول در ایران ریزش کرده است. این در حالی است که دو هفته پیش قیمت پلی اتیلن ترفتالات گرید بطری 781 در بازار آزاد تهران 4 هزار و 800 تومان در هر کیلو بود، اما در هفته جاری به رقم 4 هزار و 500 تومان در هر کیلو رسیده است.

همچنین قیمت پلی اتیلن ترفتالات گرید بطری 821 نیز در دو هفته گذشته به اوج خود و تا رقم 4 هزار و 900 تومان در هر کیلو در بازار آزاد پیشروی کرد، اما در هفته جاری به گفته معامله گران این رقم به 4 هزار و 500 تومان در هر کیلو رسیده است.

کارشناسان بازار معتقدند؛ ریزش قیمت پلی اتیلن ترفتالات گرید بطری در بورس و بازار داخل احتمالا ادامه خواهد یافت، این در حالی است که با نزدیکی به فصل پاییز تقاضا برای بطری ها کاهش می یابد، از سوی دیگر بزرگترین تولیدکننده پلی اتیلن های ترفتالات بطری در ایران می توانست با فروختن محصولات به صورت سلف، حجم بیشتری از کالاهای خود را با وجود نزدیکی به فصل سرما به فروش برساند.

این در حالی است که تولیدکننده پلی اتیلن ترفتالات گرید بطری با کاهش حجم عرضه ها در دو تا سه هفته در بورس کالا، از ریزش قیمت ها جلوگیری کرد، اما حجم کمتری محصول را توانست بفروشد.

البته سهمیه خرید پلی اتیلن های ترفتالات گرید بطری در بورس کالا 3 ماهه بود و از این رو برخی از معامله گران می گویند: با ورود به ماه سوم یعنی شهریورماه، حجم کمتری سهمیه خرید باقی مانده و این موضوع نیز می تواند دلیل کاهش خرید بطری ها باشد.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار