کد خبر 40278

قیمت آکریلونیتریل بوتادین استایرن در آسیا پایین رفت؛

عرضه از طرف تولیدکنندگان بزرگ تایوانی محدود باقی مانده درحالیکه قیمت‌ها در بازار صنایع بالادستی افزایش یافته است. با این وجود، نه تاجران و نه تبدیل کنندگان تمایل ندارند که محموله ها را با قیمت های غالب تأمین کنند زیرا فکر می کنند که همین حالا نیز قیمت ها در بازار بیش از حد افزایش یافته است

پتروتحلیل- در این هفته برخی از عرضه کنندگان تمایل داشتند تا قیمت های پیشنهادی خود برای آکریلونیتریل بوتادین استایرن به چین و جنوب شرقی آسیا را کاهش دهند، در حالیکه دیگران قیمت هایشان را ثابت نگه داشتند.

به گزارش «پتروتحلیل»، قیمت های استایرن نقدی (FOB کره) تنها در این هفته 20 دلار در هر تن افزایش یافت درحالیکه قیمت های بوتادین در همین بازه زمانی شاهد جهشی در حدود 300 دلار در هر تن بود. در حال حاضر این سوال برای معامله کنندگان مطرح است که آیا در روزهای آتی افزایش قیمت های صنایع بالادستی تأثیر کاهش تقاضا را در این منطقه جبران خواهد کرد یا خیر.

در چین، یک تاجر ذکر کرده است: «عرضه از طرف تولیدکنندگان بزرگ تایوانی محدود باقی مانده درحالیکه قیمت‌ها در بازار صنایع بالادستی افزایش یافته است. با این وجود، نه تاجران و نه تبدیل کنندگان تمایل ندارند که محموله ها را با قیمت های غالب تأمین کنند زیرا فکر می کنند که همین حالا نیز قیمت ها در بازار بیش از حد افزایش یافته است.»

تعدادی از تاجران در این هفته قیمت هایشان برای آکریلونیتریل بوتادین استایرن تایوانی به چین را 10 تا 20 دلار در هر تن کاهش داده اند. این تاجران اینگونه توضیح داده اند: «میزان پایینِ عرضه و بالا بودن هزینه ها همچنان قیمت ها در بازار را تقویت می کنند. با این حال، تقاضا به اندازه هفته های گذشته بالا نیست زیرا افزایش سریع قیمت ها موجب کم شدنِ تمایل به خرید شده است. از این رو، ما نیاز داشتیم تا وضعیت فروش‌مان را کمی احیا کنیم.»

کارگزار یکی از تولیدکنندگان کره جنوبی گزارش داده است: «علیرغم افزایش اخیر قیمت خوراک ها، تقاضا وضعیت امیدبخشی ندارد زیرا اکثر تبدیل کنندگان پیش از این نیازهای خود برای ماه های آتی را تأمین کرده اند. عرضه کننده ما تحت شرایط فعلی بازار، قیمت های خود را ثابت نگه داشته است.» یکی از تولیدکنندگان آسیای جنوب شرقی اعتراف کرده است: «با توجه به کاهش تقاضا در چین قیمت های آکریلونیتریل بوتادین استایرن به مقدار کمی در این هفته پایین رفته است. در جنوب شرقی آسیا، پیش از این، به سبب فصل باران وضعیت خرید ضعیف بود.»

یکی از تولیدکنندگان تایوانی گزارش داده است که شاهد وضع بهتری برای تقاضا از چین نسبت به جنوب شرقی آسیا است و اضافه کرده: «با این وجود، تقاضا در چین نسبت به هفته های گذشته کمتر است. خوشبختانه، به سبب وضعیت خوب سفارشات در ماه جولای، موجودی انبارهایمان کم است. اگرچه، باتوجه به خرید قابل توجه خریداران در هفته های اخیر، خرید و فروش آکریلونیتریل بوتادین استایرن کم است، اما ممکن است قیمت های خوراک در کوتاه مدت وضعیت بازار آکریلونیتریل بوتادین استایرن را تقویت کند.»

عرضه کننده تایوانی دیگری همچین با تأیید این مسئله اشاره کرده است: «کمبود عرضه کمتر شده و همزمان تمایل به خرید کاهش یافته که این موجب پایین رفتن جزئی قیمت ها شده است. نیازهای مصرف کنندگان نهایی برطرف شده، درحالیکه انتظار می رود رویهم رفته قیمت های این بازار به سبب افزایش هزینه خوراک، بالا باقی بماند.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار