کد خبر : 40254

افزایش پیوسته واردات «پت» در ترکیه؛

بازار قوی چین یکی از عوامل حمایت اصلی از این بازار است، این در حالی است که قیمت های صادراتی به دلیل کم بودن ذخایر ثابت باقی مانده است

پتروتحلیل-در ترکیه، واردات پلی اتیلن ترفتالات از اواسط ماه ژوئن به طور پیوسته افزایش یافته است.

به گزارش «پتروتحلیل»، بازار قوی چین یکی از عوامل حمایت اصلی از این بازار است، این در حالی است که قیمت های صادراتی به دلیل کم بودن ذخایر ثابت باقی مانده است.

در بازار واردات، پیشنهادات چینی پلی اتیلن ترفتالات 10 دلار افزایش یافته و به 1030 تا 1040 دلار در هر تن سی آی اف ترکیه با 6.5 درصد گمرکی و 6.65 درصد هزینه اضافه و به صورت نقدی رسیده است. پلی اتیلن ترفتالات کره ای هم 1090 تا 1095 دلار در هر تن گزارش شده که نسبت به نیمه دوم ماه ژوئن 80 تا 85 دلار در هر تن افزایش یافته است. گزارش ها حاکی از این است که منابع کره ای محدود شده است.

تعدادی از قیمت های داخلی تولیدکنندگان پلی اتیلن ترفتالات 1210 تا 1250 دلار در هر تن به صورت نقدی و 1260 تا 1300 دلار در هرتن FD / ex-warehouse ترکیه به صورت پرداخت 90 روزه، بدون مالیات بر ارزش افزوده، ثابت مانده است. قیمت «پت» داخلی توسط خریداران هم 15 تا 20 دلار در هر تن افزایش یافته و 1175 تا 1220 دلار در هر تن به صورت نقدی گزارش شده است.

شرکت کنندگان در بازار، افزایش قیمت ها را با موضع قوی تر برخی از فروشندگان مرتبط می دانند؛ چرا که تقاضای بهتری را مشاهده می کنند.

یک خریدار در این باره گفت: گر چه در این هفته با افزایش قیمت در بازار داخلی روبه رو شدیم، اما در تامین نیازهایمان مشکلی نداریم.

یک تولیدکننده داخلی هم انجام معاملات به صورت نقدی و گسترده توسط شرکت کنندگان را تایید کرده است. یکی از بازیکنان به این نکته اشاره کرد که این باعث ایجاد مشکلاتی برای آن دسته از خریداران شد که پرداخت های نقدی ندارند.

این در حالی است که برخی از بازیکنان انتظار دارند قیمت بطری ها با توجه به فصل پاییز کاهش یابد، این در حالی است که گفته می شود اگر ژاپن و اندونزی به بازار واردات چین بپیوندند، ممکن است فروشندگان چینی به یافتن جایگاه های صادراتی ترغیب شوند. این موضوع می تواند سبب واردات بیشتر در ترکیه شود.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار