کد خبر : 40236

یانگین نرخ کرایه حمل در ۲۳ سپتامبر ۲۰۱۶ به World Scale حدود ۳۲/۵۰ رسید که این رقم در سال جاری معادل حدود WS۴۲,۷۵ بود. پنجشنبه گذشته نرخ کرایه WS۴۶.۲۵ بود که این رقم نزدیک به پایین ترین سطح سال گذشته محسوب می شد

پتروتحلیل- جمعه گذشته کارگزاران کشتی اعلام کردند: با توجه به کثرت و فراوانی کشتی ها برای حمل محموله های موجود ، احتمال دارد نرخ کرایه حمل نفتکشهای بسیار بزرگ (VLCC) از خاورمیانه به آسیا طی هفته آینده به پایین ترین سطح خود طی سال جاری برسد.

خاطرنشان می سازد، میانگین نرخ کرایه حمل در ۲۳ سپتامبر ۲۰۱۶ به World Scale حدود ۳۲/۵۰ رسید که این رقم در سال جاری معادل حدود WS۴۲,۷۵ بود. پنجشنبه گذشته نرخ کرایه WS۴۶.۲۵ بود که این رقم نزدیک به پایین ترین سطح سال گذشته محسوب می شد. یک کارگزار نفتکشهای غول پیکرسنگاپور جمعه گذشته گفت: ما در حال ورشکسته شدن هستیم.

در حالیکه نرخ کرایه ثابت کشتی ها روز پنجشنبه گذشته حدود WS۳۸ – WS۳۹ برای VLCC های باعمر بالا بود. کشتی های قدیمی تر معمولاً با نرخ های حمل پایین تر نسبت به نفتکشهای مدرن قیمت گذاری می شوند. پالایشگر CPC تایوان در حال حاضر تخفیفاتی را برای کرایه حمل نفتکشهای VLCC و کارگزاران کشتی هایی که نرخ کرایه حمل آنها کمتر از WS۴۰ خواهد بود، در نظر گرفته است. این کارگزار سنگاپوری گفت : فهرست تناژ کشتی های موجود هنوز در مقابل مالکان آن است.

به گفته معامله گران نفتی اما نرخ کرایه حمل از غرب آفریقا در سطح حدود WS۵۰ باقی می ماند. یک معامله گر نفتکشهای بزرگ اروپا جمعه گذشته گفت : در حال حاضر فرآیند نرخ کرایه حمل نفتکشها بدین شکل است که بازار غرب آفریقا یکی از منحصر بفردترین بازارها برای مالکان کشتی های مدرن بشمار می آید . مالکان رقابت را می شناسند، بنابراین می توانند در بازاری که از نرخ کرایه حمل نفتکشها حمایت می کند ایفای نقش کنند.

در مجموع وضعیت بازار VLCC از بد به بدتر رسیده است . وی افزود؛ نرخ ها همچنان به سمت پایین حرکت می کنند یست وضعیت نفتکشها بسیار طویل است و مالکان چگونگی ارسال هر محموله را دنبال می کنند. تا پایان ماه سپتامبر یا اکتبر یعنی زمانیکه تقاضای نفت پیش از فصل زمستان در نیمکره شمالی افزایش می یابد، معامله گران هیچ بهبودی را در وضعیت نرخ کرایه حمل نفتکشهای بزرگ پیش بینی نمی کنند.

بنابر اعلام موسسه مشاوره نفتی Douglas Westwood وجود مازاد عرضه نفت در سال آینده و حداقل تا سال ۲۰۲۱ ادامه خواهد یافت . این مازاد عرضه در سال ۲۰۱۸ بالغ بر ۷۰۰ هزار بشکه در روز و در سال ۲۰۱۹ نیز ۳۰۰ هزار بشکه در روز خواهد بود. Steve Robertson رئیس تحقیقات خدمات جهانی نفتی موسسه Westwood Global Energy طی گزارشی پنچشنبه گذشته اعلام کرد این امر به علت راه اندازی میادین نفتی و تولید جدیدی که روانه بازار شده می باشد. در حالیکه قبلاً این وضعیت با رکود پیش بینی شده بود. وی و دیگر معامله گران نفتی هیچ پیشنهادی را در مورد توضیحات خود ارایه نمی دهند.

اگر مازاد عرضه منجر به افت قیمتهای نفت شود بیشترین میزان نفتی که در مناطق آبی و در نفتکشهای VLCC ذخیره می شود بطور بالقوه می تواند موجب تقویت نرخ کرایه های حمل شود. پنجشنبه گذشته نرخ کرایه حمل VLCC در مسیر خاورمیانه به ژاپن به WS۴۶ .۲۵ رسید که نسبت به WS۴۹.۵۰ هفته پیش از آن کمتر بود. نرخ کرایه حمل در مسیر غرب آفریقا به چین پنجشنبه گذشته به WS۴۹ رسید در حالیکه هفته پیش از آن WS۵۱ بود. نرخ کرایه حمل نفتکشهای Aframax با ظرفیت ۸۰ هزار تن از جنوب شرقی آسیا به شرق سواحل استرالیا در مقایسه به WS۸۶ هفته گذشته با WS۸۵.۵ در پنجشنبه گذشته کاهش یافت.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار