کد خبر 40175

امضای ۱۰ میلیارد دلار تفاهم نامه سرمایه گذاری مستقیم خارجی در صنعت پتروشیمی؛

وی با اعلام اینکه جزییات بیشتری از این تفاهم نامه ها را نمی توان رسانه ای کرد، افزود: مطالعات به نتایج بسیارخوبی رسیده و تا زمانی که دو طرف به قطعیت سرمایه گذاری وامضاء قرارداد نرسند نمی توان جزییات این تفاهم نامه ها را منتشرکرد

پتروتحلیل- در یک سال ونیم گذشته ایران ۱۰ میلیارد دلار تفاهم نامه سرمایه گذاری مستقیم خارجی در صنعت پتروشیمی با کشورهای اروپایی و آسیای شرقی امضا شده است.

حسین علیمراد، مدیر سرمایه گذاری شرکت ملی پتروشیمی ایران در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما گفت: عمده این تفاهم نامه ها با کشورهای آلمان، انگلیس، فرانسه و چین بوده است.

وی با اعلام اینکه جزییات بیشتری از این تفاهم نامه ها را نمی توان رسانه ای کرد، افزود: مطالعات به نتایج بسیارخوبی رسیده و تا زمانی که دو طرف به قطعیت سرمایه گذاری وامضاء قرارداد نرسند نمی توان جزییات این تفاهم نامه ها را منتشرکرد.

مدیر سرمایه گذاری شرکت ملی پتروشیمی ایران با بیان اینکه ایران در زمان تحریم به خودکفایی خوبی در صنعت پتروشیمی رسید، گفت: تمایل طرف های خارجی برای سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی ایران پس از شناخت توانمندی های ایران دوچندان شده است.

درحال حاضر ظرفیت تولید ایران در صنعت پتروشیمی به ۶۲ میلیون تن و ظرفیت نصب شده به ۷۲ میلیون تن در سال رسیده است.

 

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار