کد خبر 40136

ادامه مشکلات پرداخت بین ایران و چین؛

با توجه به اینکه مشکلات پرداخت بین ایران و چین تاکنون حل نشده باقی مانده است، ما فکر می کنیم که راه اندازی ظرفیت های جدید در ایران احتمالا به تعویق بیفتد، زیرا فروشندگان ایرانی در حال حاضر با فشار برای فروش محصولات خود مواجه هستند

پتروتحلیل- در چین معامله گران پلی اتیلن که کالاهای ایرانی را فروخته اند، از اواسط ماه مه با مشکل پرداخت مواجه شده اند.

به گزارش «پتروتحلیل»، با وجودتشدید نگرانی ها در مورد این موضوع در اوایل ماه ژوئن، اما همچنان بازیکنان بازار گزارش می دهند که حجم محموله های ایران در انبارها در هفته جاری بسیار بالا و این موضوع سبب تضعیف بازار شده است.

یک معامله گر در Ningbo گفت: بانک های کوچک چین قادر به بازار کردن اعتبار برای معاملات با ایران هستند، در حالی که بانک های بزرگ تنها معاملات را در شرایط نقدی انجام می دهند. با این حال تولیدکنندگان ایرانی مجبور شدند تا پیشنهادات رقابتی برای رفع فشار فروش به دلیل پرداخت ارایه دهند.

یکی دیگر از معامله گران گفت: تولیدکنندگان ایرانی که در بازار پتروشیمی چین فعالیت دارند، امروزه زیر فشارهای بانک های چینی قرا دارند، بنابراین فروشندگان ایران مجبور هستند پیشنهادات خود را پایین بیاورند تا بتوانند با سایر فروشندگان رقابت کنند. ما فکر می کنیم که با توجه به میزان مواد ایرانی در بازار چین، باز هم قیمت ها کاهش یابد، این در حالی است که ایران یکی از تامین کنندگان عمده پلی اتیلن در چین است.

یک معامله گر مستقر در شانگهای هم ادعا کرد: فروشندگان ایرانی هنوز در چین، محموله ها را چندین بار حمل می کنند و معامله گران هنوز در تلاش برای حل وفصل مشکلات پرداخت هستند. انتظار می رود که بازار در ماه جولای همچنان ضعیف باقی بماند، زیرا تقاضا برای پلی اتیلن نتوانسته است سطح بالای عرضه را تامین کند.

بازیکنان پلی اتیلن در آسیای جنوب شرقی هم اظهارنظراتی در این مورد داشتند، یک منبع از تولیدکننده سنگاپور گفته با توجه به مسایل پرداخت محموله های ایرانی، در حال تامین نیازهای خریداران چینی است.

وی ادامه داد: با توجه به این مشکلات پرداخت بین ایران و چین تاکنون حل نشده باقی مانده است، ما فکر می کنیم که راه اندازی ظرفیت های جدید در ایران احتمالا به تعویق بیفتد، زیرا آنها در حال حاضر با فشار برای فروش محصولات خود مواجه هستند.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار