کد خبر : 40098

پتروتحلیل-سیدحسین میرافضلی درباره راه اندازی واحد جدید PDH به منظور تبدیل گازمایع (پروپان) به پروپیلن و پلی پروپیلن، گفت: پتروشیمی جم برای ایجاد واحد PDH، با شرکت آمریکایی و انگلیسی UOP به عنوان لایسنسور در شرف امضای قرارداد است.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی جم با اعلام اینکه این واحد با ظرفیت ۵۵۰ هزار تن و با سرمایه گذاری حدود ۵۰۰ میلیون یورویی طراحی، ساخت، نصب و راه اندازی خواهد شد، تصریح کرد: بر اساس برنامه زمان بندی این واحد تبدیل پروپان به پروپیلن، در مدت ۳.۵ سال پس از امضای قرارداد، به بهره برداری خواهد رسید.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه هم اکنون برای ساخت این واحد جدید پتروشیمی شریک خارجی اعلام آمادگی کرده و در حال مذاکره هستیم، اظهار داشت: اگر قیمت خوراک تخفیف پیدا کند، قطعا شرکای خارجی نیز تمایل بیشتری برای مشارکت خواهند داشت. در بحث گارانتی ها نیز راهکارهای متعددی وجود دارد و گارانتی دولتی بیشتر مورد تائید سرمایه گذاران است.

گفتنی است، یکی از برنامه‌های توسعه صنعت پتروشیمی در قالب برنامه ششم توسعه افزایش ظرفیت تولید پروپیلن و پلی‌پروپیلن از حدود یک میلیون تن فعلی به بیش از چهار میلیون تن در سال و با هدف تامین خوراک صنایع تکمیلی پتروشیمی است.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار