کد خبر : 39855

پتروتحلیل-در چین و در هفته جاری بازار پلی استایرن در پاسخ به افزایش اخیر قیمت استایرن با رشد روبه رو شد.

به گزارش «پتروتحلیل»، این در حالی است که بازار پلی استایرن از ماه فوریه روندی نزولی داشت.

به این ترتیب چند تولیدکننده پیشنهادات قیمتی خود را افزایش دادند.

در بازار واردات محدوده کلی قیمت برای پلی استایرن معمولی ۱۱۸۰ تا ۱۲۳۰ دلار در هر تن و برای پلی استایرن مقاوم هم ۱۲۷۰ تا ۱۴۰۰ دلار در هر تن سی آی اف چین/ هنگ کنگ به صورت نقدی گزارش شده است.

قیمت پلی استایرن معمولی ۱۰ تا ۱۵ دلار در هر تن و قیمت پلی استایرن مقاوم هم ۲۰ دلار در هر تن در هفته جاری افزایش یافته است.

یک تولیدکننده جنوب شرق آسیا، قیمت پلی استایرن معمولی را ۱۲۲۰ تا ۱۲۳۰ دلار در هر تن به صورت نقدی اعلام کرد و گفت: بازار آرام است، این در حالی است که قیمت ها جهش داشته است. اما مشخص نیست که آیا افزایش قیمت استایرن در کوتاه مدت ادامه خواهد داشت و یا اینکه موقت است. یک منبع تولیدکننده معتقد است؛ انتظار می رود که تقاضا همچنان با توجه به فصل ضعیف باقی بماند.

یک تولیدکننده تایوانی قیمت پلی استایرن مقاوم را ۱۲۸۰ دلار در هر تن سی آی اف چین به صورت نقدی اعلام کرده و گفته است: قیمت های ما براساس افزایش استایرن، اعلام شده است، تقاضا هم در حال بهبود است. ما فکر می کنیم که افزایش اخیر استایرن، اصلاحی درست و منطقی بوده است.

تولیدکننده تایوانی هم قیمت پلی استایرن معمولی را ۱۱۸۰ دلار در هر تن و قیمت پلی استایرن مقاوم را ۱۲۷۰ تا ۱۲۸۰ دلار در هر تن سی آی اف اعلام کرده است. این قیمت ها ۱۰ دلار گران تر از هفته قبل برای پلی استایرن معمولی بوده است و پلی استایرن مقاوم هم نسبت به هفته قبل بدون تغییر بوده است.

یک منبع تولیدکننده گفت: با وجود جهش قیمت استایرن و نفت خام، پیشنهادات ما در سطوح کم افزایش یافته است. ما فکر می کنیم که بازار در روزهای آینده عمدتا پایدار باقی بماند.

در چین قیمت پلی استایرن با افزایش جزیی نسبت به هفته قبل ۵ تا ۱۲ دلار روبه رو شده است. تقاضا برای پلی استایرن در چین در این ماه قوی نبوده است و تاکنون هم خریدها براساس نیاز مصرف کنندگان انجام می شود.

این در حالی است که بهبود در هفته جاری در بازار پلی استایرن دیده می شود. برخی از بازیکنان انتظار دارند که روند بازار پلی استایرن در آینده پایدار بماند، البته برخی دیگر هم معتقدند که افزایش قیمت در کوتاه مدت خواهد بود؛ چرا که هیچ نشانه ای از بهبود تقاضا در بازار پلی استایرن تاکنون دیده نشده است.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار