کد خبر 39540

پتروتحلیل- در چین بازار پی وی سی به دلیل تعطیلات در هفته جاری آرام بود.

به گزارش «پتروتحلیل»، قیمت های محلی در هفته جاری نیز در بازار پی وی سی کاهش یافت و تقاضا همچنان ناامید کننده است.

قیمت پی وی سی نیز در بورس کالای دالیان چین روندی کاهش داشته و حدودا ۱۳ تا ۲۵ دلار کاهش یافته است. یک منبع تولیدکننده پی وی سی بر پایه استیلن گفت: پیشنهادات ما در هفته جاری پایدار بود. البته قیمت نفت خام افزایش یافته و هوا گرم شده است، با این حال تقاضا همچنان اندک است.

در چین، بازار پی وی سی به دلیل تعطیلات روز آرامگاه فراگیر عمدتا آرام در اوایل هفته جاری بود. قیمت های محلی کاهش نوشته شده برای هفته مستقیم سوم به عنوان منابع هنوز هم بالا است در حالی که تقاضا ناامید کننده باقی مانده است.

یک منبع تولیدکننده پی وی سی بر پایه اتیلن گفت: قیمت های محلی برای چند هفته کاهش یافته است، با این حال خرید هنوز بسیار کم است و خریداران انتظار افت بیشتر قیمت ها را در روزهای آینده دارند.

در بازار صادرات یک منبع تولیدکننده پی وی سی بر پایه استیلن، پیشنهادات خود را ۸۴۰ تا ۸۴۵ دلار در هر تن فوب چین به صورت نقدی اعلام کرد و گفت: تقاضا همچنان ضعیف است و پیشنهاداتی در حدود ۸۰۰ تا ۸۲۰ دلار در هر تن فوب دریافت کرده است. در همین حال در بازار واردات پی وی سی k67 بدون تغییر قیمت نسبت به هفته گذشته ۹۲۰ تا ۹۵۰ دلار در هر تن سی آی اف چین به صورت نقدی گزارش شده است.

بازیکنان چینی انتظار دارند، قیمت در کوتاه مدت با توجه به تقاضای نامطلوب و عرضه فراوان کاهش یابد. از سوی دیگر تولیدکنندگان در حال برنامه ریزی برای کاهش تولید و کاهش قیمت پیشنهادات خود در ماه آوریل تا مه هستند. البته قیمت نفت خام و اورهال برخی از واحدهای تولیدکننده در چین و شرایط آب و هوایی، انتظار احیای بازار را نیز ممکن می سازد.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار