کد خبر 39472

پتروتحلیل-در آخرین نشست کمیسیون انرژی و محیط زیست نسبت به واگذاری چهار میلیون تن قیر از سوی وزارت نفت به سازمان‌های دولتی به صورت رایگان، اعتراض شد و این مصوبه که در بودجه سال ۹۶ گنجانده شده مورد نقد فعالان اقتصادی قرار گرفت.

سیدحمید حسینی عضو هیات مدیره اتحادیه صادرکنندگان نفت، گاز و پتروشیمی ایران طی سخنانی به بندی از لایحه بودجه سال ۹۶ کشور اشاره کرد که به گفته وی، اخلال در بازار قیر تولید داخل را به همراه خواهد داشت.

وی افزود: بر این اساس، به وزارت نفت اجازه داده شده است که به میزان ۴ میلیون تن قیر تولید داخل را به صورت رایگان در اختیار سازمان‌های دولتی قرار دهد که ارزش آن نزدیک به ۳ هزار میلیارد تومان است.

حسینی با بیان اینکه با این حجم از قیر، می‌توان ۲۰ هزار کیلومتر راه در کشور ساخت، گفت: این در حالی است که بودجه عمرانی کشور ظرفیت خرید و جذب این میزان قیر را ندارد.

وی با تاکید بر اینکه این تصمیم منجر به نابسامانی در بازار قیر کشور خواهد شد، افزود: اتاق بازرگانی تهران باید در این خصوص موضع گیری کرده و اتفاقات پس از تصمیم را به اطلاع دولت برساند.

عضو هیات مدیره اتحادیه صادرکنندگان نفت، گاز و پتروشیمی ایران همچنین به موضوع مالیات بر ارزش افزوده اشاره کرد و با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی رای به دریافت این مالیات از مصرف‌کننده داده است، افزود: این تصمیم نمایندگان مجلس قابل تقدیر است و به این ترتیب و پس از سال‌ها، فشار و بار مالیات بر ارزش افزوده از دوش تولیدکنندگان برداشته خواهد شد اما از گوشه و کنار شنیده می‌شود که برخی به دنبال آن هستند که این مصوبه مجلس لغو شود. در این رابطه نیز اتاق بازرگانی به نمایندگی از بخش خصوصی باید مانع از لغو این مصوبه شود.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار