کد خبر 39304

پتروتحلیل- در بازار محلی چین در هفته جاری قیمت پلی پروپیلن اندکی کاهش یافت، اما بازار واردات همچنان پایدار بود.

به گزارش «پتروتحلیل»، بازار پلی پروپیلن چین از اواسط ژانویه پایدار بود.

به این ترتیب محدوده کلی قیمت پلی پروپیلن نسااجی ۱۱۱۰ تا ۱۱۳۰ دلار در هر تن CIF چین به صورت نقدی گزارش شده است که در بازه بالایی ثبات داشته و در بازه پایینی هم ۲۰ دلار در هر تن کاهش یافته است. این در حالی است که قیمت های آتی کاهش یافته و بازار محلی هم با کاهش علاقه خریداران همراه است. از سوی دیگر عرضه ها نیز افزایش داشته است.

یک منبع عربستانی گفت: معامله گران حاضر به دادن تخفیف با توجه به موجودی بالا هستند، با این حال بازیکنان بازار اعتقاد دارند که موجودی ها به حالت عادی بازگشت خواهد کرد و قیمت ها دوباره در ماه مارس به جای اول بازمی گردد.

یک تاجر در این باره گفت: عرضه پلی پروپیلن از شرق خاورمیانه به چین محدود شده است، بنابراین ما فکر می کنیم که قیمت پلی پروپیلن افزایش یابد، هر چند بازار تضعیف شده است.

در چین قیمت پلی پروپیلن نساجی تا ۱۲ دلار در هر تن به صورت هفتگی کاهش یافت، موجودی محلی در کنار تولید داخلی تا سطح بیشتر از یک میلیون تن آن بوده است. از سوی دیگر قیمت پلی پروپیلن تحویل ماه مه در بورس کالای دالیان چین نیز کاهش یافته است.

یک منبع تولیدکننده چینی گفت: قیمت ها روند اصلاحی به خود گرفته است و تضعیف در قیمت های آتی و کاهش تقاضا در بازار پلی پروپیلن در کوتاه مدت ادامه خواهد داشت، با این حال اورهال خطوط پلی پروپیلن هم سبب افزایش هزینه های پروپیلن و اختلال در عرضه نفت از شرق خاورمیانه مانع افت بیشتر قیمت ها خواهد شد. از سوی دیگر سطح موجودی هم به حالت عادی باز می گردد و خریداران و فروشندگان به حالت طبیعی بازخواهند گشت، با این حال برخی از بازیکنان انتظار افزایش قیمت ها را دارند.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار