کد خبر : 38668

پتروتحلیل- در چین افزایش قیمت صادرات پلی اتیلن های ترفتالات با توجه به هزینه های پایین تر منواتیلن گلایکول متوقف شد.

به گزارش «پتروتحلیل»، خریداران در مقابل افزایش بیشتر قیمت پلی اتیلن ترفتالات با توجه به نزدیکی به پایان سال مقاومت کردند.

بازیکنان بازار گزارش دادند که قیمت پلی اتیلن ترفتالات در هفته گذشته برای اولین بار از جولای ۲۰۱۵ تاکنون به سطح ۱۰۰۰ دلار در هر تن رسید.

با این حال در هفته جاری محدوده کلی قیمت پلی اتیلن ترفتالات ۹۲۰ تا ۹۹۵ دلار در هر تن سی اف آی به صورت نقدی عنوان شده است. یک منبع تولیدکننده پلی اتیلن ترفتالات گفت: با توجه به اینکه خریداران نیازهای خود در ماه نوامبر و اوایل دسامبر را تهیه کرده اند؛ تمایلی برای پذیرش سطوح فعلی قیمت ندارند.

البته هنوز در بازار با توجه به پایان سال و تعطیلات سال نو، تقاضا وجود دارد. در همین حال صادرات پلی اتیلن ترفتالات از کره جنوبی بدون تغییر قیمتی همچنان در هفته جاری در محدوده ۹۵۰ دلار در هرتن فوب ثابت بود.

یک منبع تولیدکننده در کره جنوبی گفت: با وجود کاهش قیمت منواتیلن گلایکول، اما پیشنهادات ما با توجه به رقابت با اروپا ثابت مانده است.

در همین حال در داخل چین، محدوده کلی برای قیمت پلی اتیلن ترفتالات کاهش ۲۰ دلاری داشت، یک تاجر در شانگهای گفت: باتوجه به کاهش قیمت منواتیلن گلایکول خریداران عقب نشینی کرده اند، اما فروشندگان سعی دارند سطح پیشنهادات قبلی خود را حفظ کنند.

البته برای کوتاه مدت بازیکنان بازار پلی اتیلن انتظار دارند که با توجه به نزدیکی به پایان سال و تعطیلات سال نو تقاضا اندکی محو شود. البته منابع محدود باقی خواهد ماند.در همین حال در بازار بالادست قیمت اسیدترفتالیک خالص ۶۳۰ دلار در هر تن سی اف آر چین گزارش شده است، همچنین قیمت منواتیلن گلایکول هم ۱۵ تا ۲۰ دلار کاهش یافت و با شرایط یکسان به ۸۵۰ دلار در هر تن سی اف آر رسید.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار