کد خبر 38493

پتروتحلیل- طبق پیش بینی ها افزایش قیمت دلار و گذشتن آن از مرز ۳ هزارو ۹۰۰ تومان سبب شد تا قیمت های پایه محصولات پتروشیمی روندی صعودی داشته باشد.

به گزارش «پتروتحلیل»، به این ترتیب نرخ دلار در محاسبه قیمت های پایه محصولات پتروشیمی با ۴٫۷ درصد رشد به رقم ۳ هزارو ۸۵۶ تومان رسید.

بیشترین افزایش قیمت در گروه محصولات پلیمری متعلق به اکریلوبوتادین استایرن (ABS) با ۱۰٫۷ درصد رشد نسبت به دو هفته اخیر است. این کالا از رقم ۶ هزار و ۱۵۹ به ۶ هزار و ۸۲۳ تومان رسید.

در رده دوم افزایش قیمت ها، پلی استایرن های معمولی و مقاوم با ۹٫۳ درصد رشد نسبت به دو هفته اخیر قرار دارند،به طوری که پلی استایرن معمولی از ۴ هزارو ۲۳۴ به ۴ هزار و ۶۲۸ و پلی استایرن مقاوم هم از ۴ هزار و ۳۹۴ به ۴ هزار و ۸۰۲ تومان رسید.

همچنین در رده سوم رشد قیمت محصولات پلیمری نیز پلی اتیلن های ترفتالات گرید نساجی و بطری به ترتیب با ۸ و ۷ درصد رشد نسبت به دو هفته قبل قرار دارند، به طوری که پلی اتیلن ترفتالات گرید نساجی از ۲ هزار و ۹۷۹ به ۳ هزار و ۲۲۲ تومان رسید. همچنین پلی اتیلن ترفتالات گرید بطری ۷۸۱ نیز ۲۴۳ تومان و گرید ۸۲۱ هم ۲۵۵ تومان نسبت به دو هفته گذشته گران شدند.

در همین حال پلی اتیلن سنگین اکستروژن هم با ۵٫۷ درصد رشد نسبت به دو هفته قبل روبه رو شد، به طوری که گرید PE80 به میزان ۲۲۲ تومان و گرید PE100 به میزان ۱۶۴ تومان افزایش نرخ داشتند.

پی وی سی ها، پلی پروپیلن های شیمایی و نساجی، پلی اتیلن سنگین بادی، پلی اتیلن سنگین فیلم هم با افزایش حدودا ۴ درصدی نسبت به دو هفته اخیر روبه رو شدند، به طوری که در گروه پی وی سی ها، گرید ۵۷ و ۷۰ به میزان ۱۷۷ تومان، گرید ۶۰ به میزان ۱۶۹ و گرید ۶۵ هم ۱۶۱ تومان گران شدند.

کمترین افزایش قیمت هم در حدود ۳ درصد و متعلق به گروه پلی اتیلن های سبک فیلم، خطی، پلی اتیلن های سنگین تزریقی و دورانی بود.

۲۱p

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار