کد خبر 38440

پتروتحلیل- در چین در هفته جاری و پس از اعلام قیمت های دسامبر از سوی فرموسای تایوانی، قیمت های پی وی سی در بازار وارداتی با ثبات در محدوده ۹۱۰ تا ۹۷۰ دلار در هر تن سی آی اف و به صورت نقدی بود.

به گزارش «پتروتحلیل»، یک تاجر مستقر در شانگهای گفت: پی وی سی وارداتی از تایلند را ۹۴۰ تا ۹۵۰ دلار در هر تن سی آی اف خریداری کرده است. در همین حال پیشنهاداتی از مکزیک و ایالات متحده هم دریافت کرده است، اما خریدی بر روی این کالاه انجام نشد.

این در حالی است که تقاضا در چین در حال ضعیف شدن است و به نظر می رسد که پی وی سی بر پایه استیلن در اواسط دسامبر کاهش قیمت یابد، البته همچنان قیمت پی وی سی بر پایه اتیلن در هفته جاری ثابت بود. با این حال پیشنهادهایی در حدود ۹۸۸ دلار در هر تن برای هر دو محصول وجود داشت.

یک منبع تولیدکننده پی وی سی بر پایه استیلن معتقد است؛ قیمت ها در حال نرم شدن است و قیمت های آتی نیز کاهش یافته است. با این وجود این تولیدکننده معتقد است که قیمت های محلی در حال کاهش است. یک سازنده پی وی سی بر پایه اتیلن نیز اظهار کرد: قیمت ها در بازار جهانی برای صادرات کاهش یافته و ما انتظار داریم قیمت ها تا پایان دسامبر به زیر ۹۸۸ دلار در هر تن کاهش یابد.

در همین حال بیشتر بازیکنان بازار متف القول هستند که قیمت ها روندی نزولی دارد، با اینکه برخی پیشنهادات شاهد افت کندتری هستند، اما پیش بینی ها نشان می دهد که پی وی سی بر پایه استیلن احتمال دارد سریع تر از پی وی سی بر پایه اتیلن افت قیمت یابد. این در حالی است که علاقه به واردات نیز به دلیل ارزش ارز تضعیف شده است و احتمالا تقاضا نیز در آینده به تدریج تضعیف شود.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار