کد خبر 37976

پتروتحلیل- مدیرعامل شرکت پلیمر آریاساسول از برنامه ریزی این شرکت برای ساخت یک مجتمع ۳۰۰ هزار تنی اتیلن به ارزش ۴۰۰ میلیون دلار خبر داد.

امیر حسین بحرینی مدیرعامل شرکت پلیمر آریا ساسول گفت: در راستای برنامه های توسعه ای این شرکت ساخت یک مجتمع ۳۰۰ هزار تنی اتیلن با سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیون دلاری در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان این که شرکت ساسول آفریقای جنوبی جهت حضور مجدد در صنعت پتروشیمی ابراز علاقمندی کرده است، در مورد وضعیت فعلی شرکت گفت: شرکت آریا ساسول فعالیت خود را با سرمایه گذاری شرکت افریقایی ساسول آغاز کرد اما بعد از مدتی این شرکت تمامی سهام خود، سیستم ها و زیرساخت هایی که ایجاد کرده بود را به آریا ساسول واگذار کرد. اما به نظر می رسد که ساسول برای سرمایه گذاری مجدد در صنعت پتروشیمی ایران ابراز تمایل کرده است تا با طرحهای جدید به بازار صنعت پتروشیمی ایران برگردد. در این مدت هم شرکت آریا ساسول فارغ از حمایت ساسول رشد کرده و با موفقیت فعالیت خود را ادامه داده است.

بحرینی در مورد روند فعالیت شرکت های پتروشیمی خاطر نشان کرد: چشم انداز مثبت آینده صنعت پتروشیمی ایران یکی از اهداف فعالان این صنعت است و ما به عنوان سهامداران این شرکت ها برای سرمایه گذاری های آینده و حرکت صعودی فرآیند توسعه صنعت تلاش می کنیم تا موانع کمتر شود.

وی تصریح کرد: صنعت پتروشیمی ایران نیازمند سرمایه گذاری های کلان برای افزایش ظرفیت تولید و حجم صادرات محصولات به بازارهای بین المللی است.

وی در پایان در مورد حجم صادرات مجتمع پلیمرآریاساسول گفت: ما موظف هستیم ۲۰ درصد از تولیدات خود را در بورس کالا عرضه کنیم و ۸۰ درصد تولید نیز به صادرات اختصاص دارد.

در حال حاضر سالانه حدود۵۰۰ هزارتن از تولیدات پلی اتیلن شرکت پلیمر آریا ساسول صادر می شود.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار