کد خبر 37815

پتروتحلیل- مقایسه قیمت محصولات شیمیایی در تاریخ ۱۱ و ۲۵ مهرماه نشان می دهد که اکثر کالاها روندی صعودی داشته اند، افزایش قیمت نفت یکی از دلایل رشد دسته جمعی شیمیایی ها عنوان می شود.

به گزارش «پتروتحلیل»، بیشترین افزایش قیمت متعلق به اسیداستیک با ۱۱ درصد رشد نسبت به دو هفته قبل است، این کالا از یک هزار و ۲۴ تومان به یک هزار و ۱۴۰ تومان رسیده است.

در رده دوم افزایش قیمت ها نیز آروماتیک سنگین با ۶ درصد رشد قرار دارد، این کالا ۱۰۴ تومان نسبت به دو هفته قبل گران شده است. همچنین متانول نیز با ۶ درصد رشد نسبت به دو هفته قبل روبه رو شده است.

در همین حال اوره پریل، زایلین مخلوط و بنزن نیز با ۳ درصد رشد نسبت به دو هفته قبل روبه رو شدند. ایزوبوتانول و نرمال بوتانول نیز ۲ درصد نسبت به دو هفته قبل گران شدند.

سودمایع و پارازایلین نیز روندی افزایشی داشته و به ترتیب سودمایع از ۴۶۸ به ۴۷۸ تومان رسیده است، پارازایلین هم از ۲ هزار و ۴۷۳ به ۲ هزار و ۵۲۳ تومان رسیده است.

اوره صنعتی، گوگرد، منواتیلن گلایکول و دی اتیلن گلایکول نیز با ۱ درصد رشد نسبت به دو هفته قبل روبه رو شدند.

در همین حال کمترین رشد قیمتی در گروه محصولات شیمیایی متعلق به اورتوزایلین و کریستال ملامین بوده است، این کالاها به ترتیب ۰٫۶ و ۰٫۴ درصد نسبت به دو هفته قبل رشد قیمت داشتند.

کریستال ملامین از رقم ۳ هزارو ۸۷۷ تومان به ۳ هزارو ۸۹۶ تومان و اورتوزایلین نیز از ۲ هزارو ۱۸۲ تومان به ۲ هزار و ۱۹۵ تومان رسیده است.

همچنین در محاسبه قیمت پایه محصولات پتروشیمی دلار با ۰٫۵ درصد رشد روبه رو شده و از رقم ۳ هزار و ۵۶۵ تومان در ۱۱ مهر به ۳ هزارو ۵۸۲ تومان در تاریخ ۲۵ مهر رسیده است.

۲۵-%d9%85%d9%87%d8%b1

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار