کد خبر 37575

پتروتحلیل- گرچه بازار پی وی سی از تب و تاب خارج شده و معاملات با آرامش انجام می شود، اما هنوز برخی از پی وی سی سازها خواهان ثبت قیمت های بالا برای محصول خود هستند و برای عرضه در بورس کالا دچار تردید شدند.

به گزارش «پتروتحلیل»، اکثر کارشناسان بازار پی وی سی معتقدند؛ با خارج شدن از فصل مصرف پی وی سی و همچنین فروش سلف های بسیار از سوی پی وی سی سازها که اکثر تحویل آنها در مهرماه است، دیگر انتظار ندارند التهاب به بازار برگردد.

از این رو روز گذشته پی وی سی گرید ۶۵ پالت پتروشیمی اروند توسط معامله گران با ۳۰ تا ۱۰۰ تومان رقابت خریداری شد، ۵ هزارتن تقاضا برای ۳ هزارتن عرضه این کالا وجود داشت. همچنین گرید ۶۵ جامبوی اروند هم با رقابت ۵ تومانی قیمت خریداری شد.

در همین حال کل عرضه ۳ هزارتنی بندرامام با قیمت پایه مورد معامله قرار گرفت.

این در حالی است که معامله گرید ۷۰ پتروشیمی آبادان که حجم عرضه آن تنها ۲۰۰ تن بود، مورد تایید بورس قرار نگرفت. معامله گران بیش از ۲۰۰ تومان برای این کالا رقابت کردند، این درحالی است که پتروشیمی آبادان در تحویل محموله های خود به گفته خریداران تاخیرهای بلندمدت و بعضا یک ماهه دارد.

البته برخی از خریداران محموله های غدیر نیز به عدم تحویل کالاهای خریداری شده از تاریخ ۳۱ مردادماه اشاره کرده و می گویند: به دلیل عدم تاخیر بلندمدت این مجتمع مجبور به ابطال معاملات خود شده اند. این در حالی است که روز گذشته عرضه پی وی سی پتروشیمی غدیر با رقابت خریداری شد، معامله گران بیش از ۲ درصد برای خرید این کالا رقابت کردند. گرچه گفته می شود پتروشیمی غدیر رغبتی به عرضه در روز سه شنبه هفته جاری نداشت و حتی زمزمه هایی نیز در خصوص عدم عرضه از سوی این مجتمع به گوش رسید.

در همین حال در منطقه جی سی سی و در بازار پی وی سی قیمت در تاریخ ۲۳ سپتامبر با ۱۰ دلار رشد به ۸۱۰ تا ۸۳۰ دلار در هر تن سی اف آر رسید. در خاورمیانه هم قیمت پی وی سی همچنان در محدوده ۸۱۰ تا ۸۴۰ دلار در هر تن سی اف آر ثابت ماند. در پاکستان و هندوستان قیمت پی وی سی در تاریخ یاد شده ۲۵ دلار گران شده و در محدوده ۹۲۵ تا ۹۵۰ دلار در هرتن سی اف آر قرار گرفت.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار