کد خبر : 37452

پتروتحلیل- مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی بر اساس آمار شرکت ملی پتروشیمی پیش بینی کرد تا پایان امسال تولید محصولات پتروشیمی به ۵۰ میلیون تن برسد.

مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی اواخر شهریورماه امسال در گزارشی اعلام کرد: بر اساس آمار شرکت ملی صنایع پتروشیمی، میزان تولید محصولات پتروشیمی در سال ۱۳۹۴ و چهار ماهه اول سال ۱۳۹۵ به ترتیب ۴/۴۶ میلیون تن و ۱۷ میلیون تن بوده است و پیش بینی می شود تا پایان سال جاری تولید انواع محصولات پتروشیمی به ۵۰ میلیون تن برسد.

بر اساس این گزارش، به طور کلی بجز سال ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲ که به دلیل تحریم ها تولید محصولات پتروشیمی کاهش یافته، در سال های اخیر تولید این محصولات همواره روند صعودی داشته و پیش بینی می شود در سال ۱۳۹۵ رشد تولید محصولات پتروشیمی به ۷٫۸ درصد برسد.

این گزارش می افزاید: با گذر کردن اقتصاد ایران از سالهای ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲( با ارقام منفی رشد اقتصادی) و سال ۱۳۹۳( با رقم رشد مثبت ۳ درصدی اعلام شده بانک مرکزی )، آخرین گزارش مربوط به رشد اقتصادی فصلی که توسط مرکز آمار ایران منتشر شده نشان می دهد که رشد اقتصادی در سال ۱۳۹۴( به قیمت بازار) برابر با ۱٫۳ درصد بوده است.

در بخش نخست گزارش به ارائه تحلیل مختصری از رشد اقتصادی سال ۱۳۹۴ پرداخته شد. نتایج بخش اول گزارش نشان می دهد که در سال ۱۳۹۴، رشد مجموع ارزش افزوده بخش ها برابر با ۰٫۳ درصد و رشد تولید ناخالص داخلی ۳/۱ درصد است. تفاوت این دو رقم به خالص مالیات بر واردات مربوط است که عددی برای رشد آن در ارقام اعلامی مرکز آمار ایران ارائه نشده است.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار