کد خبر 37265

پتروتحلیل- در این هفته بازار پلی استایرن ها به دنبال افزایش های پیش از موعد استایرن منومر، ۵ الی ۱۱ دلار برای هر تن بر مبنای CFR چین و FOB شمال شرق آسیا افزایش یافت.

به گزارش «پتروتحلیل»، قیمت پلی استایرن معمولی در چین در هفته جاری تا ۵ دلار به ازای هر تن افزایش یافت، تا اینکه در روز چهارشنبه به قیمت ۱۱۶۰ دلار در هر تن رسید. در حالی که قیمت پلی استایرن مقاوم به صورت CFR در چین با ۵ دلار افزایش ۱۲۰۰ دلار در هر تن به بود. در همین حال گرید انبساطی با ۱۱ دلار افزایش در هفته جاری روبه رو شد.

پلی استایرن معمولی هم در شمال شرق آسیا به ۱۲۰۰ دلار در هرتن فوب و پلی استایرن مقاوم نیز به ۱۲۵۰ دلار در هرتن فوب رسید. یک تاجر در روز چهارشنبه گفت: "بازارهای ABS و PS در این هفته همچنان ملایم و آرام دیده شدند، با اینکه در ماه سپتامبر هستیم." هیچ اخباری در خصوص افزایش تقاضا برای ABS و PS منتشر نشده و به نظر نمی رسد بازار اکریلونیتریل بوتادین و پلی استایرن به زودی بهبود یابد. با اینکه عرضه استایرن منومر به خاطر چرخش فصلی در سطح کمتر ذخایر چین محدود شد. به گفته یک منبع بازار "تقاضای پایین دستی در ماه آگوست ضعیف بود".

بیشتر خریداران با استراتژی خرید " محافظه کارانه " عمل کردند همان طور که آنها همچنان انتظار دارند تا قیمت های SMاستایرن منومر در ماه سپتامبر پایین بیاید. این در حالی است که شنیده شده آسیا شاهد یک زیان تولیدی پیش بینی شده به مبلغ ۱۴۵۹۲۰ میلیون تن در ماه سپتامبر خواهد بود که بیشتر از ۱۰% تولید عادی ماهیانه و بخاطر تحولات کارخانه هاست. بر طبق آمار مجله چین، تولیدات پلاستیک چین ۷٫۸۶% افت کرده و به ۶٫۷ میلیون تن در ماه جولای رسید و با نرخ ۵٫۴% سالانه رشد کردند. این در حالی است که استایرن منومر به طور هفتگی با قیمت ۱۰۴۷ دلار در هرتن سی اف آر چین در روز چهارشنبه بعد از یک افزایش ۵٫۵۰ دلاری به ازای هر تن در هفته گذشته ارزیابی شده است.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار