کد خبر 37262

پتروتحلیل- مهندس عادل نژاد سلیم مدیرعامل شرکت هلدینگ خلیج فارس از پرداخت بدهی های پتروشیمی ایلام با همکاری هلدینگ خلیج فارس خبر داد.

وی گفت: تصمیم گیری های خوبی برای شتاب در ساخت و تکمیل نهایی پتروشیمی ایلام اتخاد شده است.

همچینین مرضیه شاهدایی معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی در دیدار با محمد رضا مروارید استاندار ایلام با اشاره به اهمیت پتروشیمی ایلام در توسعه این استان اظهار کرد: این استان دارای قابلیت های فراوانی برای توسعه است و می تواند با توجه به زیر ساخت های موجود ، محلی مناسب برای توسعه صنعت پتروشیمی باشد. معاون وزیر نفت درامور پتروشیمی خواستار نظارت ومدیریت برنحوه تامین خوراک مجتمع های پتروشیمی وافع در مسیر خط لوله اتیلن غرب شد.

وی در پاسخ به برخی انتقاد های مطرح شده درباره عدم توزیع مناسب خوراک در پتروشیمی های واقع در مسیرخط لوله اتیلن غرب گفت: از هلدینگ باختر درخواست داریم تا مدیریت بهتری در نحوه توزیع خوراک داشته و امانت دارخوبی باشد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزود: امید است با تحقق برنامه ریزی های انجام شده سال ۱۳۹۶ واحد های الفین و نیز SRU مجتمع پتروشیمی ایلام به بهره برداری برسند.

وی با بیان این که در یکسال گذشته روند پیشرفت ساخت طرح توسعه پتروشیمی ایلام سرعت خوبی داشته است، ابراز امیدواری کرد، با بهره برداری کامل از این پروژه ها ضمن تامین خوراک مجتمع شاهد تزریق اتیلن بیشتر و افزایش ظرفیت تولید اتیلن هم باشیم.

شاهدایی با اشاره به پتروشیمی دهلران گفت: تلاش داریم تا خوراک مورد نیاز این طرح به بهترین شکل تامین شود و عملیات ساخت طرح پتروشیمی دهلران در صورت نهایی شدن مذاکره ها با سرمایه گذاران نیمه دوم امسال آغاز خواهد شد.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار