کد خبر : 37172

پتروتحلیل- در اولین روز معاملاتی این هفته شاخص کل بورس با افت ۴۲۰ واحدی وارد مدار ۷۶ هزار شد و در پایان به رقم ۷۶ هزار ۷۴۷ واحد رسید. همچنین در بازار فرابورس آیفکس نیز ۱۲ واحد ارزش خود را از دست داد و ۷۹۶ واحد شد.

به گزارش «پتروتحلیل»، امروز بازار سرمایه با روند نزولی اکثر سهام شرکت ها آغاز به کار کرد. کمبود نقدینگی و به دنبال آن کاهش حجم و ارزش معاملات در اغلب گروه ها موجب نگرانی سهامداران و خروج آنها از بازار شده است. بر این اساس، امروز معاملات سهام شرکت های پتروشیمی در محدوده منفی رقم خورد که موجب افت قیمت های پایانی آنها شد.

بیشترین کاهش قیمت را پتروشیمی مارون به خود اختصاص داد که با افت ۴٫۵ درصدی مواجه شد. در گروه پالایشی، شرکت پالایش نفت تهران بیشترین حجم و ارزش معاملات و کاهش قیمت را در این گروه به ثبت رساند. گفتنی است این پالایشی ۱٫۷ درصد افت کرد و به قیمت ۲۹۹ تومان رسید. دیگر نمادهای پالایشی نیز با کاهش قیمت همراه شدند و تنها پالایش نفت شیراز با حجم معاملات ۵۰ هزار سهم ۱٫۵ درصد افزایش قیمت را تجربه کرد. از سویی دیگر سرمایه گذاری صنعت نفت نیز اندکی مثبت شد و به قیمت ۲۲۱ تومان رسید.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار