کد خبر 36839

پتروتحلیل- پیشرفت فیزیکی طرح پتروشیمی کردستان از ۹۹ درصد عبور کرد و این طرح بزودی آماده بهره برداری رسمی خواهد شد.

طرح پتروشیمی کردستان تا پایان تیرماه ۹۹٫۹۶ درصد پیشرفت فیزیکی داشت و می توان گفت که طرح پلی اتیلن پتروشیمی کردستان بزودی با دریافت خوراک وارد مدار تولید شده و به بهره برداری می رسد.

بر اساس این گزارش، مراحل پایانی ساخت طرح ۳۰۰ هزار تنی پتروشیمی کردستان با شتاب ادامه دارد و این طرح با دریافت خوراک از خط لوله اتیلن غرب بزودی به بهره برداری رسمی خواهد رسید.

بر اساس این گزارش، پتروشیمی کردستان در زمینی به مساحت ١٢٩ هکتار و با سرمایه گذاری ارزی ٢۵٣ میلیون یورو (٢٨٢٩ میلیارد ریال) در حال ساخت است؛ بکارگیری تجهیزات و کالاهای با کیفیت در مجتمع پتروشیمی کردستان یکی از ویژگی های بارز در این طرح به شمار می آید.

این گزارش می افزاید: خوراک پتروشیمی کردستان از خط لوله اتیلن غرب تامین خواهد شد و باید به این نکته اشاره کرد که تامین خوراک پتروشیمی های لرستان، ایلام، پلیمر کرمانشاه، ، مهاباد و کردستان از طریق این خط لوله انجام می شود.

به گفته کارشناسان خط لوله اتیلن غرب و مجتمع های پتروشیمی واقع شده در طول مسیر، می تواند سهم بزرگی در توسعه صنعتی غرب کشور و نیز اشتغال زایی در مناطق غرب و شمال غرب کشور داشته باشد.

گفتنی است، پتروشیمی کردستان یکی از طرح های دوازده گانه در برنامه افتتاح های امسال است.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار