کد خبر 36714

پتروتحلیل- پتروشیمی خراسان در حال حاضر، تولید بالای ۱۰۰ درصد دارد و افزون بر تامین نیاز داخل در زمینه صادرات نیز عملکرد مطلوبی دارد.

سیداسماعیل موسوی ترشیزی، مدیرعامل پتروشیمی خراسان اظهارکرد: سال ۹۵ را با تعمیرات اساسی و بزرگ در مجتمع پتروشیمی خراسان آغاز کردیم که به لطف خدا، این تعمیرات اساسی اوایل اردیبهشت شروع شد و نیمه خرداد به اتمام رسید و در پی آن ما موفق به افزایش ظرفیت شدیم.

موسوی با بیان این که این مجتمع آمادگی فروش آمونیاک مازاد بر تولید خود را به صنایع داخلی دارد، گفت: با تعمیرات کلی و سنگینی که انجام شد، ما می‌توانیم همچنان به تولید خود در این زمینه ادامه دهیم. چون تقریباً کل مجتمع نوسازی شد و تمام تجهیزات ثابت و دوار مورد بازرسی مجدد و دقیق قرار گرفت.

وی در خصوص صادرات محصول این مجتمع، اظهار کرد: نیمی از محصول ما به اجبار صادراتی و نیم دیگر آن داخلی است. یعنی ۲۵۰ هزار تن از کود اوره را جهاد کشاورزی برای کشاورزان داخلی می‌برد و ۲۵۰ هزار تن دیگر هم به عراق و افغانستان صادر می‌شود که بر اساس تعهدی که موجود است، نیمی به عراق و نیمی به افغانستان صادر می‌شود.

به گفته موسوی، این میزان صادرات در خصوص محصولات کریستال و ملامین این مجتمع نیز صادق است و حدود ۱۰ هزارتن از این محصول، مصرف داخلی است و ۱۰ هزار تن دیگر آن، به صادرات اختصاص داده شده است.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار