کد خبر 36634

پتروتحلیل- معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی امروز از مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند عملیات بازسازی واحدهای آسیب دیده این مجتمع قرار گرفت.

به گزارش نیپنا، مرضیه شاهدایی پس از بازدید از مجتمع پتروشیمی بو علی سینا با تاکید بر اینکه تا هفته آینده واحدهای آروماتیکی این مجتمع پتروشیمی در سرویس قرار می گیرند، گفت: به دلیل برخود با مسائل پیش بینی نشده ای، عملیات بازسازی در بخش هایی با کندی پیش رفت، ولی این اطمینان وجود دارد که تا هفته آتی واحدهای آروماتیکی فعالیت های جاری خود را از سر بگیرند.

مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره بر آماده سازی خطوط لوله انتقال خوراک واحدهای آروماتیکی در مجتمع پتروشیمی بو علی سینا، خاطر نشان کرد: به زودی محصول مخلوط زایلین های این مجتمع پتروشیمی باز هم حضوری موفق دربازارهای داخلی و صادراتی خواهد داشت.

شاهدایی در خصوص آخرین وضعیت واحد سوخته پارازایلین پتروشیمی بوعلی سینا، گفت: شدت آسیب دیدگی این واحد به حدی بوده است، که باید این واحد طراحی مجدد و بازسازی شود.

وی خاطر نشان کرد: اقدام هایی برای بهینه سازی و طراحی این مجتمع با هدف افزایش راندمان در دستور کار قرار گرفته است که در این مسیر هم از تجربه شرکت اکسنس فرانسه استفاده خواهیم کرد.

گفتنی است، برج ۸۰۰۱ پارازایلین مجتمع پتروشیمی بو علی سینا در روز چهارشنبه ۱۶ تیر ماه امسال دچار آتش سوزی شد. این برج با ارتفاع ۱۲۱ متر یکی از بلندترین برجهای صنعت پتروشیمی است.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار