کد خبر : 36614

پتروتحلیل- مدیرعامل پتروشیمی بندرامام گفت: آتش سوزی انبار لاستیک مصنوعی این مجتمع خسارت جانی نداشته است.

به گزارش «پتروتحلیل»، آتش سوزی انبار لاستیک مصنوعی پتروشیمی بندرامام بعدازظهر امروز رخ داد.

رضا امیری افزود: با وجود آتش سوزی در یکی از انبارهای پتروشیمی بندر امام، هیچ خللی در روند فعالیت های این مجتمع وجود نیامده است.

فرماندار ماهشهر در خصوص این حادثه گفت: خاموش کردن شعله های آتش به دلیل قدرت اشتغال لاستیک مصنوعی زمان بر است، اما شرایط تحت کنترل کامل است.

فرماندار ماهشهر در ادامه تاکید کرد: آتش به هیچ جای دیگر این مجتمع پتروشیمی سرایت نکرده است و جای نگرانی نیست.

این در حالی است که مرضیه شاهدایی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی برای بررسی وضعیت آتش سوزی در مجتمع پتروشیمی بندر امام عازم ماهشهر شد.

گر چه برخی از اخبار حاکی از سرایت آتش سوزی به انبار پی وی سی داشت، اما علی رضا نریمان نژاد رئیس ایمنی و آتش نشانی شرکت ملی صنایع پتروشیمی در این باره گفت:ر کرد: آتش سوزی در انبار لاستیک مصنوعی مجتمع پتروشیمی بندر امام بطور کامل تحت کنترل است و مراحل پایانی اطفا را سپری می کند.

وی افزود: مراحله لکه برداری آتش آغاز شده است و با توجه به این که ماهیت لاستیک دودزا بودن است در این حادثه شاهد دود زیادی بودیم.

نریمان نژاد ادامه داد: با تلاش کلیه نیروهای حاضر در محل از سرایت آتش به دیگر مناطق جلوگیری شده است و ایمن سازی های لازم معمول شده است.

مدیر بحران منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر هم معتقد است؛ هنوز برای اعلام کردن دلیل آتش سوزی انبار لاستیک پتروشیمی بندرامام زود است.

این در حالی است که اکثر کارشناسان صنعت پتروشیمی معتقدند؛ تعداد زیادی از پتروشیمی ها در کشور از نظر ایمنی در رده های پایینی به سرمی برند. به گفته این گروه پتروشیمی بندرامام یکی از مجتمع هایی است که از ایمنی بالایی برخوردار است و آتش سوزی در انبار لاستیک سازی آن نگران کننده است.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار