کد خبر 36253

پتروتحلیل- در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس تنها ۲ واحد افزایش یافت و به رقم ۷۴ هزار و ۱۹۶ واحد رسید. اما در بازار فرابورس آیفکس کمتر از یک واحد کاهش یافت و ۷۷۱ واحد شد.

به گزارش «پتروتحلیل»، در معاملات روز جاری فشار فروش بر روی نمادهای شپنا و شبندر موجب شد تا این نمادها تا صف فروش پیشروی کنند. بر این اساس شبندر با حجم معاملات ۱۹ میلیون سهم نزدیک به یک درصد منفی شد و با قیمت ۴۷۶ تومان راهی مجمع عمومی شد.

همچنین نماد شپنا نیز اندکی منفی شد و در قیمت ۲۷۹ تومان برای برگزاری مجمع عمومی متوقف شد. اما پالایش نفت تبریز که با عرضه های حقوقی مواجه شد توانست ۲ درصد رشد کند و در پایان معاملات امروز با توجه به تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم متوقف شد تا بدین ترتیب پس از مدتها انتظار آینده سهام پالایشی روشن شود. از سویی دیگر در معاملات امروز پالایش نفت تهران پس از برگزاری مجمع عمومی بازگشایی شد و تا قیمت ۲۳۹ تومان معامله شد.

در گروه پتروشیمی امروز پتروشیمی خارگ به منظور برگزاری مجمع عمومی متوقف شد. نمادهای وپترو، پارسان، شپدیس و خراسان با کاهش قیمت همراه شدند و در مقابل پتروشیمی زاگرس با رشد ۲٫۶ درصدی بیشترین افزایش قیمت این گروه را رقم زد.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار