کد خبر 36240

پتروتحلیل- در ترکیه باتوجه به اینکه خریداران هنوز کاملا پس از تعطیلات به بازار بازنگشته اند، بازار پی وی سی این کشور در این هفته وضعیت آرامی داشت.

به گزارش «پتروتحلیل»، این مسئله منجر به ارائه محدود پیشنهادها از اروپا شد. چندین معامله کننده ارائه قیمت های ۹۰۰ دلار در هر تن برای گرید k67 و ۹۲۰ تا ۹۳۰ دلار در هر تن را برای گریدهای k58 و k70 (با سیستم تحویل CIF) گزارش کرده اند.

باتوجه به روندهای صعودی در آسیا و ایالات متحده، به نظر می رسد فروشندگان در ترکیه پس از انعقاد قراردادهایی با رقم ۸۷۰ دلار در هر تن در هفته پیش از تعطیلات عید فطر، در تلاش برای افزایش قیمت های خود هستند.

اگرچه فروشندگان تصور می کنند قیمت ها در بازار پی وی سی همراه با بازارهای جهانی افزایش یافته، یک تبدیل کننده لوله ادعا کرده است: «به نظر ما اگر بخواهیم پیشنهاد بالایی را ارائه دهیم می توانیم با رقم ۸۸۰ دلار در هر تن قرارداد منعقد کنیم.» در این میان پی وی سی k67 وارداتی از مکزیک در این هفته به قیمت ۸۸۰ دلار در هر تن (CIF) فروخته شده است. ارائه پیشنهاد جدیدی در این هفته از طرف ایالات متحده گزارش نشده است زیرا طبق گزارشات صادرات این کشور بطور گسترده ای محدود شده است.

پس از فروش پی وی سی ایالات متحده بین رقم های ۷۴۵ تا ۷۵۰ دلار پیش از تعطیلات عید، چندین تاجر از تلاش برای ارائه پیشنهاد با رقم ۸۰۰ دلار در هر تن (CIF) و بالاتر از آن در ترکیه سخن به میان آورده اند. معامله کنندگان مصری نیز افزایش قیمت های پی وی سی ایالات متحده به ۸۲۰ تا ۸۵۰ دلار در هر تن (CIF، با امکان ۱۸۰ روز تعویق در پرداخت) در این هفته را گزارش کرده اند.

اگرچه در این هفته پیشنهادی برای محصولات ایالات متحده ارائه نشد، به سبب فرصت های کم صادرات لوله و پروفیل، تمایل به خرید پی وی سی از این منبع از طرف خریداران ترک، پایین است. اگرچه واردات پلیمر ترکیه در پنج ماه اول ۲۰۱۶ از لحاظ بالا بودن مقدار آن ها رکورد زده، واردات تجمعیِ پی وی سیِ این کشور در محاسبات سالانه شاهد کاهش ۱۴ درصدی بوده است. کاهش واردات پی وی سی ترکیه از ایالات متحده در محاسبات سالانه و در بازه زمانی مشابه بسیار بیشتر و در رقم ۴۳ درصد قرار داشته است. در این میان قیمت های این محصول در بازار داخلی ترکیه غالبا ثابت و بین ۱۱۰۰ تا ۱۱۲۰ دلار در هر تن (شامل مالیات بر ارزش افزوده) بوده است.

به گزارش «پتروتحلیل»، پیش بینی می شود در کوتاه مدت قیمت ها در بازار پی وی سی روندی ثابت و صعودی داشته باشند. نگرانی ها درباره عرضه این محصول در آسیا و ایالات متحده و همچنین مناسب بودنِ فراتر از انتظار تقاضا مخصوصا در هند کمک کرده تا دورنمای قیمت ها در این بازار در سطح جهانی صعودی باقی بماند. معامله کنندگان اروپایی همچنین پیش بینی می کنند با توجه به توقف موقت فعالیت واحدهای تولید پی وی سی شرکت های BorsodChem و Anwil روند قیمت ها برای ماه آینده ثابت باشد.

با این وجود، به سبب پایین بودن تقاضا در منطقه ممکن است تولیدکنندگان منطقه ای به منظور ایجاد ثبات در بازارهای داخلی تمرکز بیشتری بر صادرات بگذارند. در این هفته قیمت های پیشنهادی پی وی سی وارداتی از اروپا در بازار مصر بازه پایینی محدوده قیمتیِ این کشور را مشخص کردند. این امر می تواند اینگونه تعبیر شود که تولیدکنندگان اروپایی پیش از فصل تعطیلات به دنبال بازارهای صادراتی می باشند.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار