کد خبر 36229

پتروتحلیل- جلسه هماهنگی برای افتتاح رسمی طرح اوره و آمونیاک پتروشیمی شیراز امروز صبح در این مجتمع برگزار می شود.

به گزارش «پتروتحلیل»، طرح اوره و آمونیاک پتروشیمی شیراز صبح روز سه شنبه هفته جاری با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر نفت، مدیران ارشد شرکت ملی صنایع پتروشیمی، وزیر دفاع، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، استاندار فارس، رییس محیط زیست استان فارس و سهامداران پتروشیمی شیراز به طور رسمی افتتاح می شود.

از این رو امروز صبح جلسه ای برای هماهنگی افتتاح رسمی طرح اوره و آمونیاک در پتروشیمی شیراز برگزار خواهد شد.

این در حالی است که طرح اوره و آمونیاک پتروشیمی شیراز بیش از ۳ ماه پیش با تلاش شبانه روزی پرسنل این مجتمع آغاز به کار کرده است و ضروری به نظر می رسد که در کنار هزینه های بالا برای افتتاح رسمی این مجتمع، از زحمات یک ساله این گروه که بانیان واقعی راه اندازی طرح اوره و آمونیاک پتروشیمی شیراز هستند، قدردانی شود.

طرح اوره و آمونیاک پتروشیمی شیراز از آخرین روزهای اسفندماه ۹۴ شروع به کار کرده است و تاکنون بالغ بر ۹۰ هزارتن اوره تولید کرده که از این مقدار ۳۰ هزارتن اوره گرانول صادراتی است.

تولید اوره در طرح سوم اوره و آمونیاک پتروشیمی شیراز در ابتدای راه اندازی با ظرفیت ۵۰ درصد انجام و مشکلات به مرور زمان شناسایی شد و پس از آن با توقفی ۱۵ روزه در فروردین ماه روبه رو شد، اما از آن زمان تا کنون بی وقفه و به صورت ۲۴ ساعته در حال تولید اوره است.

به این ترتیب تولید اوره بدون وقفه طی ۵۰ روز گذشته انجام شده است و ظرفیت تولید اوره در این پتروشیمی بین ۶۵ تا ۹۰ درصد نوسان دارد و تا تثبیت ظرفیت تولید به صورت صد درصد زمان نیاز است.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار