کد خبر : 36138

پتروتحلیل- پیشرفت فیزیکی طرح پتروشیمی اوره و آمونیاک لردگان(شرکت کود شیمیایی اوره لردگان) تا پایان خرداد ماه به ۴۴.۹۹ درصد رسید.

به گزارش «پتروتحلیل»، روند ساخت این طرح پتروشیمی جان تازه ای گرفته است و بیشتر سفارش های خارجی که قرار بود از سوی کشورهای اروپایی تامین شود خوشبختانه وارد کشور شده و در محل طرح قرار دارند.

بر اساس این گزارش، کشورهای آلمان، ایتالیا ، اتریش و اسپانیا عمده ترین تامین کنندگان تجهیزات این طرح هستند و به دلیل فاینانس چین پتروشیمی لردگان ملزم به خرید نیمی از تجهیزات طرح از این کشور است و نمایندگان کارفرما بطور منظم نظارت های لازم را بر روند ساخت تجهیزاتی که از این کشور وارد می شوند را دارند و افزون بر این همکاری بسیار خوبی با سازندگان ایرانی نیز وجود دارد .

گفتنی است ال سی پتروشیمی لردگان در بهمن ماه ۹۳ باز شد اما درخرداد ماه ۹۴ قرارداد موثر شد و تامین منابع مالی بر اساس برنامه در روند ساخت این طرح شتاب ایجاد خواهد کرد .

مجتمع شرکت کود شیمیایی لردگان در زمینی به مساحت ۳۰۰ هکتار در شهرستان لردگان واقع در استان چهارمحال و بختیاری منطقه فلارد (در فاصله ۵۵ کیلومتری شهر لردگان و ۲,۷ کیلومتری روستای سندگان بالا) در حال احداث می­باشد. این مجتمع به­ دلیل دسترسی مناسب به منابع آبی و منابع گازی (نزدیکی به سه ­خط لوله گاز کشوری) و همچنین دارا بودن زمین مناسب از نظر تسطیح و انجام کارهای زیربنایی، از موقعیت مکانی مناسبی برخوردار است.

تولید این مجتمع اوره و آمونیاک بوده و ظرفیت تولید سالانه آن ۱۰۷۳ هزار تن اوره و ۶۷۷ هزار تن آمونیاک است.

بخش عمده­ای از آمونیاک تولیدی برای تولید اوره در داخل مجتمع مصرف شده و ۷۴هزار تن به­صورت مازاد برای عرضه مستقیم به بازار در نظر گرفته شده است.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار