کد خبر 35939

مدیرعامل پتروشیمی فجر کرمان گفت: هر سه محصولی که پتروشیمی فجر کرمان تولید می‌کند تا پیش از این وارداتی بوده است و با تولید این محصولات در استان کرمان بخشی از نیاز کشور تأمین می‌شود.

به گزارش تسنیم از کرمان، محمد عباسی صبح امروز در نشست وزیر کشور با فعالان اقتصادی استان کرمان با اشاره به اینکه از آب‌های سطحی برای تأمین آب استفاده می‌کنیم اظهار داشت: استفاده از آب‌های زیرزمینی برای صنعت معنی نمی‌دهد.

وی با تأکید براینکه انتقال آب از دریا عمان به مرکز کرمان برای احداث پتروشیمی ضروری است، تصریح کرد: صنعت پتروشیمی بسیار صنعت اشتغال‌زایی است و برای استان کرمان بسیار لازم است.

مدیرعامل پتروشیمی فجر کرمان با اشاره به اینکه تولید گاز بزرگ‌ترین مزیت کشور ایران است، گفت: مجتمع پتروشیمی فجر کرمان شامل پنج واحد پتروشیمی است.

عباسی بیان کرد: هر سه محصولی که این شرکت تولید می‌کند تا پیش از این وارداتی بوده است و با تولید این محصولات در استان کرمان بخشی از نیاز کشور تأمین می‌شود.

وی با اشاره به مشکلات و مسائل پتروشیمی فجر کرمان خاطرنشان کرد: پتروشیمی فجر کرمان در زمینی به مساحت یک هزار و ۲۰۰ هکتار بین کرمان و رفسنجان در حال اجراست و برای هزاران نفر شغل ایجاد می‌کند.

مدیرعامل پتروشیمی فجر کرمان بیان کرد: صدها شرکت شرکت‌های پایین‌دستی می‌توان ایجاد کرد که مواد اولیه آن‌ها از محصولات پتروشیمی فجر تأمین شود.

عباسی گفت: تمرکز قدرت در تهران هم یک آسیب بزرگ شده است و متأسفانه با بسیاری از فعالیت‌ها در تهران ممانعت می‌شود.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار