کد خبر 35878

چینی ها همکاری های خود را با روسیه در زمینه توسعه صنایع پتروشیمی گسترش می دهند.

به گزارش پایگاه تخصصی پلاست مارت، شرکت ملی صنایع شیمیایی چین، موسوم به کمچاینا (ChemChina)، به تازگی اعلام کرد که قصد دارد ۴۰ درصد از سهام پروژه مجموعه پتروشیمی VNHK شرکت روسنفت ﺩﺭ ﺷﺮﻕ ﺩﻭﺭ ﺭﻭﺳﯿﻪ را بدست آورد.

شرکت روسنفت در بیانیه ای اعلام کرد: مشارکت کمچاینا ضمن کمک به تامین مالی پروژه یادشده، امکان فروش محصولات با حاشیه سود بالای این مجموعه را در بازارهای مهمی نظیر آسیا-اقیانوسیه فراهم می آورد.

غول انرژی روسیه همچنین از عقد قراردادی یکساله با شرکت کمچاینا برای عرضه و تامین نفت خام مورد نیاز این شرکت خبر داد. روسنفت اما جزئیاتی از حجم معامله و مسائل مالی آن را منتشر نکرد.

در ماه ژوئن ۲۰۱۵ میلادی، شرکت روسنفت قراردادی یکساله را برای عرضه ماهانه ۲۰۰ هزار تن نفت خام به کمچاینا با این شرکت به امضا رساند.

ایگور سچین، مدیر عامل اجرایی روسنفت، در مصاحبه ای عنوان کرد: به هیچ عنوان برنامه ای برای کاهش عرضه نفت خام خود به چین نداریم و از جایگاه خود در بازار میان رقبای دیگر نظیر عربستان سعودی، قطر، عراق و ایران محافظت خواهیم کرد.

وی افزود: ما حجم عرضه ای را که پیش از این درباره آن توافق کرده بودیم؛ حفظ خواهیم کرد. این رقم نزدیک به ۴۰ میلیون تن در سال است.

روسیه در ماه مه میلادی بزرگترین عرضه کننده نفت خام چین برای سومین ماه متوالی بود و از عربستان سعودی پیشی گرفت.

شرکت صنایع شیمیایی کمچاینا در حوزه های متنوعی شامل تولید مواد اولیه صنایع کشاورزی، لاستیک، پتروشیمی و مواد اولیه صنایع شیمیایی فعالیت دارد. این شرکت در سال ۲۰۰۴ میلادی تاسیس شد.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار