کد خبر 35737

پتروتحلیل- مدیرعامل مجتمع پتروشیمی مارون خبر داد که فاز نخست واحد کامپاندینگ پتروشیمی مارون با ظرفیت تولید سالانه ۶۰ هزار تن تا پایان سال ۹۵ مورد بهره برداری قرار می گیرد.

سید رحیم شریف موسوی، مدیرعامل مجتمع پتروشیمی مارون در حاشیه بازدید معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی از این مجتمع اظهار کرد: طرح کامپاندینگ پتروشیمی مارون با هدف تکمیل زنجیره تولید محصولات پتروشیمی در بخش پایین دستی و در راستای جلوگیری از خام فروشی در برنامه ریزی های این شرکت قرار گرفته است و امروز به مرحله مناسبی رسیده است.

وی در این مورد توضیح داد: ساخت فاز نخست واحد کامپاندینگ پتروشیمی مارون با سرمایه گذاری ارزی و ریالی به مبلغ حدود ۱۱ میلیون یورو و ۱۲ میلیارد ریال صورت می گیرد.

مدیرعامل مجتمع پتروشیمی مارون در ادامه با اشاره به این که برای اجرای واحد کامپاندینگ پتروشیمی مارون به ۴ دستگاه ماشین آلات نیاز داریم افزود: در این راستا دو دستگاه آن خریداری شده است که در هفته های آینده تحویل می شود و دستگاههای دیگر هم چند ماه آینده در اختیار قرار می گیرد.

شریف موسوی ظرفیت هر دستگاه مورد اشاره را ۱۵ هزار تن و در مجموع ۶۰ هزارتن دانست.

وی افزود: دو واحدشیمیایی دیگر در برنامه ریزی شرکت پتروشیمی مارون قرار دارد و اکنون در مرحله عقد قرارداد مهندسی است.گفتنی است؛ شرکت پتروشیمی مارون در سال ۱۳۷۷ به منظور اجرای الفین هفتم تاسیس شد. با اجرای این طرح که با ظرفیت تولید سالانه ۱/۱ میلیون تن پلی اتیلن در زمره بزرگترین الفین ها در جهان می باشد، برای اولین بار در کشور +۲C ( اتان ) از گاز طبیعی استحصال شده، طی فرآیندهایی به مواد الفینی، فرآورده های پلیمری و شیمیایی تبدیل می شود این مجتمع پتروشیمی در زمینی به مساحت ۵/۱۰۲ هکتار و در دو منطقه جغرافیایی زیر احداث شده است.

۱) منطقه کریت کمپ اهواز: واحد بازیابی اتان در زمینی به مساحت ۵/۹ هکتار در کلیومتر ۱۵ جاده اهواز - ماهشهر احداث شده است. در این واحد خوراک واحد الفین تولید و با خط لوله به طول ۹۵ کیلیومتر به منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ارسال می شود.

۲) منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی: واحد الفین به همراه واحد های پلی اتیلن سنگین، پلی پروپیلن، اتیلن اکساید و اتیلن گلایکول و سرویس های جانبی و آفسایت در زمینی به مساحت ۹۳ هکتار در سایت ۲ منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندر امام خمینی ( ره ) احداث شده است.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار