کد خبر 35613

پتروتحلیل- بخش عمده بازار فیزیکی بورس انرژی، روز گذشته به عرضه حلال‌های پالایشگاهی اختصاص داشت.

به گزارش «پتروتحلیل»، حلال ۴۰۰، ۴۰۲، ۴۰۶و ۴۱۰ پالایش نفت اصفهان، حلال ۴۱۰ پالایش نفت آبادان، حلال ۴۰۲ و ۴۱۰ پالایش نفت شیراز و حلال ۴۰۲ پالایش نفت کرمانشاه و آیزروریسایکل پالایش نفت اصفهان و بندرعباس در رینگ داخلی و گاز مایع خام پالایش گاز ایلام و گاز مایع پالایش گاز فجر جم در رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران مورد عرضه قرار گرفتند که کل معاملات صورت گرفته در این عرضه‌ها و عرضه‌های مازاد معادل ۶,۶۲۶ تن و به ارزش بیش از ۸۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال بود.

به این ترتیب در روزی که بیش از ۶ میلیون لیتر انواع حلال‌ها عرضه شد، تقاضایی قریب به ۱۳ میلیون لیتر به ثبت رسید و روزی پرتقاضا برای محصولات پالایشگاهی بورس انرژی رقم زد. همچنین در این روز نخستین عرضه گازمایع پالایش گاز فجر جم در رینگ بین‌الملل به حجم ۲،۰۰۰ تن انجام شد که با وجود تقاضای ۶،۰۰۰ تنی و حضور سه خریدار، به دلیل عدم تطابق قیمت سفارش‌های خرید و فروش معامله‌ای صورت نپذیرفت.

امروز هم برش سنگین پتروشیمی جم، پنتان پلاس پتروشیمی پارس، آیزوفید، آیزوریسایکل، حلال ۴۰۴، نفتای سبک و سنگین پالایش نفت شیراز، متانول پتروشیمی شیراز و فن آوران، میعانات گازی پتروشیمی رازی در رینگ داخلی و گازمایع پلایش نفت آبادان به مقاصد افغانستان و پاکستان و همچنین گاز مایع پالایش نفت شازند به مقاصد مذکور در رینگ بین الملل بازار فیزیکی عرضه می شود.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار