کد خبر 35439

پتروتحلیل- پتروشیمی جم تولید دو گرید جدید با ارزش افزوده بالا تولید کرد.

به گزارش «پتروتحلیل»، مهندس میر افضلی گفت: گریدهای پلی اتیلن Caps and Closures و پلی اتیلن Yarn در پتروشیمی جم تولید شده و آماده تحویل به مشتریان داخلی و خارجی است.
مدیر عامل پتروشیمی جم مهمترین ویژگی های مورد انتظار برای گریدهای Caps and Closures را خواص مکانیکی شامل ESCR مطلوب، مدول مناسب (پایداری ابعادی) و ویژگی های مطلوب در تماس با مواد غذایی دانست و افزود: این گرید برای ساخت درب بطری نوشیدنیها، مواد دارویی، بهداشتی، شیمیایی و ... بکار می رود. در مورد نوع و میزان افزودنی های مورد استفاده در این گرید، با توجه به اینکه افزودنی های بکار رفته در پلی اتیلن روی خواص آن در تماس با مواد غذایی اثرگذار هستند، لذا محدودیتها و استانداردهای بین المللی در تولید این گرید رعایت شده است.
مهندس میر افضلی افزود: پلی اتیلن گرید Yarn برای اولین بار در کشور در شرکت پتروشیمی جم تولید شده است و یکی از گریدهای پر مصرف پلی اتیلن بالاخص در کشورهای آسیایی مانند چین است و از ویژگی های این گرید می توان به استحکام بالا و مقاومت در مقابل مواد شیمیایی و عوامل بیولوژیکی اشاره کرد. کاربردهای عمده این گرید در تولید طناب، تورهای ماهیگیری و ... است.
ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار