کد خبر : 35222

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: روند احداث پتروشیمی دشتستان با ارزیابی و نظارت دقیق زیست‌محیطی انجام می‌شود.

حسین دلشب با اشاره به تلاش و پیگیری مسئولان استان بوشهر برای ایجاد و احداث پتروشیمی در شهرستان دشتستان، خاطرنشان کرد: واحدهای پتروشیمی در هر اندازه‌ای که اجرا شوند باید مورد ارزیابی محیط زیستی قرار بگیرند و گزارش‌های لازم در این زمینه تهیه شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر اضافه کرد: پس از مکان‌یابی و امکان سنجی و ارائه گزارش زیست محیطی و اخذ تصمیمات اولیه، موضوع به سازمان حفاظت محیط زیست کشور ارسال می‌شود و نظریه نهایی پس از ارائه طرح و بررسی اثرات مثبت و منفی آن اعلام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در صورت صدور مجوز نیز نظارت و پایش و اندازه گیری خروجی‌ها انجام می‌شود، افزود: در صورتی که روند احداث پروژه بر اساس دستورالعمل و قوانین سازمان حفاظت محیط زیست انجام شود، امکان هیچ گونه آلودگی خارج از ضوابط وجود ندارد.

دلشب با تاکید بر اینکه همواره از مسئولان خواسته‌ایم که ضوابط را رعایت کنند، ادامه داد: برای تاسیس پتروشیمی دشتستان نیز از مراحل ابتدایی با محیط زیست مذاکرات لازم انجام شده است و این موضوع بیانگر توجه مسئولان استان و به‌ویژه استاندار بوشهر به مسال زیست محیطی است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر از پیگیری دقیق و سریع موضوع تاسیس پتروشیمی دشتستان توسط محیط زیست خبر داد و بیان کرد: نظارت کافی را در این زمینه خواهیم داشت.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار