کد خبر 34986

پتروتحلیل- طبق پیش بینی ها، قیمت اکثر محصولات پلیمری نسبت به دو هفته گذشته روندی نزولی داشتند.

به گزارش «پتروتحلیل»، تنها پلیمرهایی که نسبت به دو هفته قبل گران شدند، پلی پروپیلن های شیمیایی، نساجی و پلی اتیلن سنگین اکستروژن هستند.

یشترین افزایش قیمت نسبت به دو هفته قبل متعلق به پلی پروپیلن های نساجی با ۴٫۴ درصد است. پلی پروپیلن های شیمیایی هم ۳٫۷ درصد نسبت به دو هفته قبل گران شدند و از رقم ۳ هزار و ۷۳۳ تومان به ۳ هزار و ۸۷۰ تومان رسیدند. پلی اتیلن سنگین اکستروژن هم نسبت به دو هفته قبل ۰٫۲ درصد گران شد.

به این ترتیب بیشترین کاهش قیمت محصولات پلیمری متعلق به پلی اتیلن سنگین تزریقی با ۲٫۸ درصد کاهش نسبت به دو هفته گذشته است.

پلی اتیلن سبک فیلم و سنگین دورانی نیز نسبت به دو هفته گذشته ۲ و ۱٫۹ درصد کاهش قیمت داشته اند. پلی استایرن های انبساطی، پلی اتیلن های ترفتالات سوپربرایت و نساجی هم با افت نسبت به دو هفته گذشته روبه رو شدند، به طوری که پلی اتیلن ترفتالات نساجی از قیمت ۲ هزار و ۸۱۴ تومان به ۲ هزار و ۷۷۷ تومان رسیدند. پلی اتیلن ترفتالات سوپربرایت نیز از رقم ۲ هزار و ۹۲۷ تومان به ۲ هزار و ۸۸۹ تومان رسیدند.

پلی اتیلن های سبک خطی و پی وی سی ها نیز نسبت به دو هفته گذشته روندی کاهشی داشتند و کمترین افت قیمت ها نیز متعلق به پلی اتیلن های ترفتالات آمورف و بطری با ۰٫۱ درصد است.

در همین حال پلی استایرن های مقاوم و معمولی هم نسبت به دو هفته قبل با ۰٫۶ درصد کاهش روبه رو شدند، پلی استایرن مقاوم از ۴ هزار و ۳۵۰ تومان به ۴ هزار و ۳۲۵ تومان رسید. پلی استایرن معمولی هم از ۴ هزار و ۲۱۲ تومان به ۴ هزار و ۱۸۸ تومان رسید.

در محاسبه قیمت های پایه قیمت دلار نیز با ۹ تومان کاهش به رقم ۳ هزار و ۴۳۹ تومان رسید.

۲۶

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار