کد خبر 34735

مدیرعامل شرکت ماهان شیمی زاگرس (پتروشیمی اسلام‌آبادغرب) گفت: این پروژه مشکل تامین مالی ندارد و پس از اخذ مجوزها کار اجرایی چهارمین پتروشیمی کرمانشاه آغاز خواهد شد. به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، محمود جلوند در شورای اداری شهرستان اسلام آبادغرب که با حضور استاندار و جمعی از مسئولان استان برگزرا شد، در خصوص آخرین وضعیت پتروشیمی اسلام آبادغرب اظهار کرد: بحث احداث چهارمین پتروشیمی کرمانشاه در این منطقه از سال ۹۲ آغاز شد و در نهایت در سال ۹۳ با ایجاد شرکت ماهان شیمی زاگرس، پتروشیمی را از منطقه ویژه اقتصادی زاگرس جدا کردیم.
وی با بیان اینکه تکنولوژی روز دنیا برای این پتروشیمی در نظر گرفته شده، یادآوری کرد: مشکلی برای تامین مالی این پروژه نداریم و با کشورهای زیادی ارتباط گرفتیم و توانستیم دو خط اعتباری بین‌المللی به مبلغ ۱٫۶ میلیارد یورو معادل ۵٫۵ میلیارد تومان برای آن فاینانس بگیریم.
مدیرعامل شرکت ماهان شیمی زاگرس تصریح کرد: تنها مشکل فعلی تعیین بانک عامل است تا بتوانیم از این اعتبار استفاده کنیم و گشایش L.C داشته باشیم.
به گفته جلوند، مشکل دیگر این پروژه مجوزهای سازمان محیط زیست است که بسیار به طول انجامیده و در حال پیگیری است.
مدیرعامل شرکت ماهان شیمی زاگرس با اشاره به اینکه پتروشیمی اسلام آبادغرب به هفت طرح مجزا تفکیک شده که هر طرح ماده اولیه طرح بعدی را تامین می‌کند، عنوان کرد: چهار طرح از این هفت طرح به مناقصه رفته که یک طرح آن طی هفته آینده به پیمانکار ابلاغ قرارداد می‌شود.
وی اظهار کرد: مجوزی که وزارت نفت برای این پتروشیمی داده را از دست نخواهیم داد و اگر به هر دلیل و در بدترین حالت موفق به اجرای آن در اسلام‌آبادغرب نشویم، برنامه‌های دیگری برای اجرای این پتروشیمی در نظر داریم.
جلوند روند پیگیری این پروژه را مثبت ارزیابی کرد و افزود: وزارت نفت همزمان مجوز ۹ پتروشیمی را در کشور صادر کرد که به گفته خود وزارت نفت پتروشیمی اسلام آبادغرب بهترین پیشرفت را دارد.
مدیرعامل شرکت ماهان شیمی زاگرس در خصوص تامین آب پروژه هم خاطرنشان کرد: برای این امر هم مشکلی نداریم و چند محل برای تامین آب آن از جمله تامین از محل سامانه گرمسیری پیشنهاد شده است.
در ادامه فرهاد تاب‌زر رئیس هیات مدیره منطقه ویژه اقتصادی زاگرس هم از راه‌اندازی اولین واحد پالایشگاهی این منطقه در آینده نزدیک خبر داد.
وی با بیان اینکه در سفر هیات دولت به استان کرمانشاه در سال ۹۰، ۱۰ میلیارد تومان برای زیرساخت‌های مناطق ویژه اقتصادی استان تصویب شد، اظهار کرد: متاسفانه این رقم تا کنون هیچ تخصیصی نداشته است.
ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار